UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна веде переговори з шістьма виробниками вакцини проти коронавірусу – Шмигаль

Однак, за словами Шмигаля, уряд не може обговорювати деякі деталі з приводу даного питання.

Україна веде переговори щодо поставок вакцин проти коронавірусу з шістьма компаніями виробниками, заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна". Він підкреслив, що вакцини, які надійдуть в Україну, будуть схвалені ВООЗ.

"Ми ведемо переговори з шістьма виробниками вакцини, які сьогодні мають дві стадії клінічних досліджень, проходять третю, реєструються в інших країнах і у Всесвітній організації охорони здоров'я як офіційна і легалізована вакцина", - заявив прем'єр-міністр.

За словами Шмигаля, сьогодні нібито є можливість вибрати з трьох вакцин. Швидше за все, зазначив прем'єр, в перших партіях, які надійшли в Україну, будуть три різні вакцини.

Прем'єр-міністр також заявив про те, що всі вакцини отримають ліцензію в Україні, а також будуть схвалені Всесвітньою організацією здоров'я та іншими країнами. Тобто всі вакцини будуть з підтвердженим відсотком ефективності. Шмигаль заявив про те, що практично з усіма українське Міністерство охорони здоров'я підписало non-disclosure agreement, що не дає права обговорювати публічно деякі деталі.

"Але ми є учасниками всесвітньої ініціативи COVAX, а також зверталися до всіх наших партнерів про необхідність поставки перших партій вакцини якомога швидше. Зараз можу стверджувати, що ці переговори дали свій результат - в України буде вакцина не пізніше лютого", - зазначив Шмигаль.

При цьому, він упевнений, що вакцинація проти коронавірусу на комерційній основі в Україні відбуватиметься паралельно з державною.

"Як тільки вакцини за прискореною процедурою будуть зареєстровані в Україні, комерційні підприємства негайно отримають можливість завозити ці вакцини в Україну. Далі - це вже питання до таких компаній, вони також ведуть свої переговори та укладають договори. Я переконаний, що це будуть паралельні процеси з державної вакцинацією", - заявив Шмигаль, відповідаючи на питання, коли громадяни України зможуть зробити щеплення від COVID-19 на комерційній основі.

Читайте також: Степанов пообіцяв старт вакцинації від COVID-19 в Україні в лютому

Нагадаємо, починаючи з весни 2020 року, Степанов декларував, що веде переговори з виробниками вакцин. За цей час до грудня минулого року забезпечити населення вакцинами змогли не тільки багаті Канада, США і країни ЄС. Договори на передзамовлення зробили висновок, наприклад, Еквадор, Коста-Ріка, Панама, Ліван, Перу, Філіппіни, Марокко.

Причому, як правило, кожна з країн має портфоліо з вакцин, виготовлених за різними технологіями (РНК/ДНК, інактивований вірус, ослаблений вірус, векторна, білкова). Це важливо, тому на цю мить достовірно невідомо, яка з вакцин покаже найбільшу ефективність в створенні стійкого колективного імунітету.

Україна ж за весь цей час змогла укласти лише один контракт на поставку 1,9 млн доз, що могло б забезпечити вакцинацією 957 тисяч українців з 38 мільйонів, тобто всього близько 2,5% населення. Але цей контракт може бути зірваний через те, що ефективність китайського препарату становить лише 50,3%.

Крім того, раніше стало відомо, що Україна могла закупити вакцину проти коронавірусу в шість разів дешевше, до того ж ту, яку закуповує. Однак через те, що Степанов в ручному режимі зірвав постачання відповідної вакцини, Україна отримає китайську, яка не тільки дорожче, але і менш ефективна.

Детальніше про те, чи варто Україні сподіватися на те, що затверджений в кінці грудня минулого року план вакцинації буде виконаний, читайте в статті редактора розділу «Соціум» Алли Котляр “Антиділа”.