UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україні варто розпочати підготовку до боротьби з новими мутаціями коронавірусу – Радуцький

Четверта хвиля COVID-19 очікується восени.

Третя хвиля коронавірусу йде на спад, ситуація із захворюваністю в Україні стабілізується, наголосив очільник парламентського Комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

«Третя хвиля коронавірусної хвороби пішла на спад. У країнах ЄС фіксують зменшення кількості хворих та зниження рівня госпіталізації. Країни ЄС почали поступове послаблення карантинних обмежень. (…) В Україні, як і у сусідніх країнах, епідеміологічна ситуація стабілізувалася, спостерігається позитивна динаміка», - пише він у Facebook.

Радуцький робить висновки з огляду на порівняння показників кількості інфікованих за добу на початку третьої хвилі у Польщі, Італії, Чехії та Україні, та нинішніми.

Очільник комітету наголошує на тому, що у деяких регіонах країни досі небезпечним залишається рівень зайнятості ліжок у реанімації: у Харківській області – 85%, у Сумській – 78%, у Миколаївській – 77%. 13 регіонів країни залишаються у «червоній» зоні, три – у «жовтій». Однак загалом ситуація поліпшується.

Однак, на його думку, вже зараз варто замислитися про підготовку до четвертої хвилі коронавірусу, яка має прийти восени.

«Ще не завершилася третя хвиля коронавірусу, а нам потрібно готуватись до четвертої. Традиційно сезон активного розповсюдження вірусних захворювань починається восени. Вчені прогнозують, що четверта хвиля може бути більш загрозливою через розповсюдження нових штамів коронавірусу», - додає Радуцький.

Зокрема, в Індії нещодавно виявили новий штам, до складу якого входять дві мутації вірусу. Дослідження цього штаму продовжується, він може виявитись небезпечнішим за варіації, виявлені у Великій Британії (заразніший, орієнтований на молодь) та ПАР (стійкий до дії антиковідних вакцин).

Останні дослідження українських епідеміологів свідчать, що найчастіше люди повторно інфікувались вірусом через три-чотири, іноді п’ять місяців, були й поодинокі випадки зараження через півтора місяці.

«Тож бачимо, що високий рівень антитіл в організмі зберігається недовго. Ті пацієнти, які нещодавно перехворіли на коронавірус, можуть інфікуватись вже восени», - продовжує голова комітету.

На думку Радуцького, найкращою підготовкою до четвертої хвилі епідемії стане значне пришвидшення темпів вакцинації. За нинішніх Україна може не встигнути провакцинувати всіх дорослих громадян до кінця року.

«Темпи вакцинальної кампанії є незадовільні. 4 квітня президент дав завдання уряду розробити новий Національний план вакцинації. Очікую на цей документ. Хочу побачити чіткі кроки, якими МОЗ пропонує до кінця року провакцинувати 70% населення країни», - підсумував він.

Третя хвиля коронавірусної хвороби пішла на спад. У країнах ЄС фіксують зменшення кількості хворих та зниження рівня...

Опубликовано Михайло Радуцький Вторник, 20 апреля 2021 г.

Читайте також: Нова хвиля коронавірусу в Європі виходить з-під контролю — FT

Раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив про те, що необхідності в загальнонаціональному локдауні на сьогодні немає. У НАН України також повідомили про те, що ситуація з коронавірусом в Україні стабілізується.

Вакцинація в Україні триває вже третій місяць, за цей час МОЗ так і не вдалося вийти на анонсований рівень 14 тисяч щеплень на добу. Для щеплення понад 40 млн українців до країни упродовж лютого-квітня привезли 500 тисяч доз індійської вакцини Covishield (торгова назва вакцини AstraZeneca), 215 тисяч доз китайської Coronavac і 117 тисяч доз американо-німецької Pfizer.

16 квітня міністр охорони здоров'я Максим Степанов виступив у парламенті на годині запитань до уряду. На тлі постійних зривів плану вакцинації, Степанов пообіцяв всеосяжну імунізацію українців цього року. У чому ще маніпулює міністр, розповідаючи про боротьбу з пандемією в Україні, читайте в статті Алли Котляр «Епідемія маніпуляцій» у ZN.UA.