UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна підготувалася до можливого нападу РФ, ситуація під контролем – Данілов

Усі процедури виписані, пряма підготовка до «нападу» найближчими днями зараз не ведеться, говорить секретар РНБО.

Україна підготувалася до можливого вторгнення Росії, зараз тривають обговорення та консультації, але пряма підготовка до початку агресивних бойових дій «вже завтра» не ведеться, розповів «Українській правді» секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов.

«У разі потреби, у нас чітко виписані всі ці процедури. Відповідно, ми пройшли всі необхідні підготовчі етапи. На сьогодні прямого підготовчого процесу до агресивних дій, що щось серйозне відбудеться завтра – немає», - наголосив він.

За словами Данілова, у накопиченні російських військ на кордоні з Україною немає нічого непередбачуваного, водночас певні процеси можуть відбуватися дуже швидко. У цьому випадку РНБО обов'язково спілкуватиметься із суспільством.

Окреме засідання РНБО щодо можливого повномасштабного вторгнення РФ до України не збирали, але щотижня відбувається нарада, де підбивають підсумки та аналізують всю інформацію.

У групі працюють близько 18 осіб: представники розвідки, військові, служби безпеки та низки структур. Також щодня про ситуацію повідомляють президенту Володимиру Зеленському.

Читайте також: У США назвали розмір екстреної допомоги Україні у разі нового нападу РФ

Шантажуючи Захід нападом на Україну, президент РФ Владімір Путін добився ситуативної перемоги: переговорів із президентом США Джо Байденом, ОБСЄ та НАТО. Російська дипломатія змогла змістити центр дискусії у бік розширення НАТО та відвести від своєї агресивної та небезпечної поведінки в регіоні.

Очевидно, що Росія й надалі використовуватиме ескалацію на кордонах для шантажу. Пряма агресія принесе РФ лише проблеми та нові санкції, граючи на підвищення ставок, Москва може отримати значно більше. 

У Москві намалювали власну «формулу нового світу» і вважають, що решта світу має її прийняти. Захід міг висунути свої ультиматуми Росії і 2008-го, і 2014-го, але не зробив цього. Втрачена на великій шахівниці ініціатива дорого коштує учасникам гри за кілька ходів. Чи піде Захід на поступки Росії 2022-го? Докладніше читайте у статті Сергія Корсунського «Ультиматум Путіна та переговори Росія–США: чи здадуть Україну» у ZN.UA.