UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна може вступити в НАТО під час військового конфлікту

Союзники повинні бути переконані, що вступ нового члена посилить безпеку Альянсу

Глава представництва НАТО в Україні Олександр Вінніков заявив, що Північноатлантичний альянс не має в своєму договорі норми, що країна не може стати його членом під час війни на її території. Про це він сказав в інтерв'ю «Європейській правді».

«У Вашингтонському договорі НАТО немає такої норми. Втім, в кінці кінців союзники мають бути переконані, що вступ нового члена посилить безпеку Альянсу. Саме тому це рішення приймається колективно», — зазначив дипломат.

Також від уточнив, що НАТО буде і далі наполягати, щоб агресивні дії РФ залишалися червоною лінією для Альянсу.

Крім того, посол розповів, як НАТО може допомогти Україні відновити територіальну цілісність і контроль над територіальними водами.

«Що стосується практичних кроків — після російської агресії ми істотно наростили присутність в Чорному морі. Більше кораблів, більше польотів літаків, сили НАТО розміщені в Румунії, кораблі НАТО заходять в українські порти, ми проводимо спільні навчання. Нинішній Sea Breeze — найбільший в історії, в ньому взяли участь понад 30 країн. Все це — чіткі, конкретні кроки солідарності і підтримки, які ми плануємо продовжувати», — сказав Вінніков.

Читайте також: «Фундамент» НАТО у Європі слабшає — The Washington Post

Нагадаємо, президент Естонії Керсті Кальюлайд заявила, що Україна не зможе стати членом НАТО, поки не поверне всі окуповані території.

За словами третього президента України Віктора Ющенка, Україна могла отримати План дій щодо членства в НАТО ще в 2008 році на саміті Альянсу в Бухаресті, проте цього не сталося через позицію канцлера Німеччини Ангели Меркель і експрезидента Франції Ніколя Саркозі. 

Детальніше про те, як Київ хоче домогтися від НАТО виконання рішення Бухарестського саміту і чи вдасться Україні отримати хоча б План дій щодо членства, читайте в статті Володимира Кравченка «Обіцяного тринадцять (?) років чекають».