UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна має винайти свою вакцину проти ковіду — Степанов

Для цього необхідно змінити вітчизняне законодавство.

Наразі країни ведуть боротьбу за те, хто отримає вакцини проти коронавірусу, тому Україна повинна винайти власний препарат. Про це глава МОЗ Максим Степанов заявив у пості на своїй Фейсбук-сторінці. 

Він попередив, що наш препарат може вартувати дорожче, проте його винайдення - питання національної безпеки. 

"Сьогодні, коли в світі йде справжня війна за вакцини, коли уряди країн накладають заборони на експорт законтрактованих і проплачених нами партій вакцин, вихід один - почати виробляти свою", - сказав Степанов.

Для того, аби вакцини можна було створювати в України, потрібно змінити законодавство, а також надати пріорітет державного замовлення українським виробникам. 

"Вони готові вкладати в це кошти, але їм потрібні гарантії – що держава буде купувати саме в них, бо конкурувати з великими фармвиробниками по ціні вони не зможуть", - сказав міністр.

Читайте також: Вчені з’ясовують, чи можуть вакциновані люди поширювати COVID-19 — NYT

Вакцинація в Україні почалася 24 лютого. Напередодні до України привезли 500 тисяч доз вакцини Covishield (торгова назва вакцини AstraZeneca, котра виробляється в Індії). 

В Україні зареєстровано три вакцини від коронавірусу - Oxford/AstraZeneca (Covishield), Pfizer/BioNTech і CoronaVac, розроблена Sinovac Biotech. Зараз українців прищеплюють вакциною AstraZeneca (вона ж Covishield).

У січні головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко анонсував поставку 117 тисяч доз вакцин від коронавірусної інфекції в рамках ініціативи COVAX. За його словами Україна увійшла до числа тих країн, яких відібрали.

У лютому Гана стала першою країною в світі, яка отримала партію вакцини від коронавірусу COVID-19 за міжнародною програмою COVAX. Україна ще в очікуванні.

Наприкінці березня президент Зеленський зробив останній крок - підписав закон, який "розблокує" поставку і тепер, за словами офіційного Києва, поставкам нічого не заважає.

Про те, як влада провалила кампанію вакцинації, читайте в статті Алли Котляр "Антиділа".