UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна має створити механізм розслідування міжнародних злочинів, щоб убезпечити військовослужбовців – Мамедов

Це дозволить посилити потенціал нашої системи правосуддя.

Для того, щоб убезпечити наших військовослужбовців, ми маємо створити національний спеціальний механізм розслідування міжнародних злочинів, упевнений експерт з міжнародного кримінального права, заступник генерального прокурора України у 2019–2021 роках Гюндуз Мамедов.

"У рамках такого механізму факти можливих підозр у якихось воєнних злочинах стосовно наших громадян розглядатимуться в Україні", - сказав він в інтерв'ю ZN.UA.

Він каже, що недаремно згадав слово "спеціальний".

Мається на увазі можливість залучати в такий механізм іноземних суддів, прокурорів і слідчих на певний період часу. Це дозволить посилити потенціал нашої системи правосуддя, що буде завалена такою категорією справ, отримати від іноземних фахівців необхідні знання та досвід, а також допоможе забезпечити довіру до самої системи правосуддя з міжнародних злочинів у країні”, - наголосив Мамедов.

Читайте також: Розслідування воєнних злочинів Росії: МКС чи інші не зроблять роботу за Україну – Мамедов

Попри те, що Київ узяв на себе зобов'язання в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС ратифікувати Римський статут, українська влада досі цього не зробила. Чому? Як це може позначитися на міжнародному розслідуванні злочинів, вчинених російськими військовими в Маріуполі, Харкові, Херсоні, Бучі, Бородянці, Ірпені, Чернігові, Волновасі та багатьох інших українських містах і селах? Відповіді на ці та інші запитання — в інтерв'ю ZN.UA заступника генерального прокурора України у 2019–2021 роках Гюндуза Мамедова «Чому нашій країні необхідно ратифікувати Римський статут».