Україна закуповує 28 тисяч 200 флаконів препарату «Ремдесивір», який використовуються для лікування хворих на коронавірус, повідомили у пресслужбі державного підприємства «Медзакупівлі України».
Препарат, що продемонстрував успішні результати під час експериментального лікування ковідних пацієнтів. Його ефективність доведено дослідженням Націнституту алергії та інфекційних захворювань США, у якому брали участь 1 тисяча 60 госпіталізованих пацієнтів по всьому світу. Результати оприлюднено у New England Journal of Medicine 8 жовтня.
Власне дослідження поводила і Всесвітня організація охорони здоров'я, яка дійшла висновку, що «жоден з трьох препаратів, що перевірявся (один з яких – «Ремдесевір»), не впливає на смертність або зменшує потребу у вентиляції легень». Це дослідження поки що не рецензоване науковцями.
Використання ліків тимчасово дозволено або затверджено у 50 країнах, препарат закуповують Британія, США, ЄС, Ізраїль, Японія, Сингапур, ОАЕ, Тайланд тощо.
У вересні МОЗ України доручило «Медзакупівлі України» закупити 18 тисяч флаконів «Ремдесивіру» на 46 млн гривень. Під час переговорів замовлення вдалося збільшити до понад 28 тисяч флаконів, вартість одного становитиме $ 24,25 (687 гривень за нинішнім курсом). Загальна сума договору – 19,3 млн грн.
Виробник готовий поставити першу партію з 14 тисяч флаконів у найкоротші строки, однак в Україні препарат поки що реєстрацію не проходив, для його ввезення на територію країни необхідне окреме рішення МОЗ. Поставки почнуться, щойно з’явиться відповідне рішення.
«На зекономлені кошти, а це 26,7 млн грн, ми готові законтрактувати додаткові партії лікарських засобів, щойно таке доручення надійде від МОЗ України», - додали у «Медзакупівлях України».
ДП “Медзакупівлі України” закупить 28 200 флаконів препарату “Ремдесивір”. Це приклад того, як Україна, через...
Опубликовано Медичні закупівлі України Воскресенье, 18 октября 2020 г.
«Ремдесивір» був включений в український протокол лікування COVID-19 ще в березні. Наскільки відомо, на початку епідемії його виробляла лише американська фармкомпанія «Гілеад», яка пізніше передала ліцензії на виробництво для 127 країн азіатського ринку дев’ятьом компаніям в Індії, Єгипті та Пакистані. У вересні МОЗ заявляв, що вже є домовленість для України з однією з компаній. ДП «Медзакупівлі України» заявляє, що домовленостей і зниження ціни вдалося досягти тільки зараз.
ZN.UA надіслало ДП «Медзакупівлі України» офіційний запит з трьома запитаннями.
По-перше, нас цікавить країна-виробник, в якої ми маємо закуповувати «Ремдесивір». За деякою інформацією, це Пакістан, який не є відомим потужним виробником фармпродукції, тому цілком логічно постають запитання щодо якості препарату.
По-друге, нас цікавить форма препарату, який закуповується. «Ремдесивір» існує в порошку та в розчині. Порошок зберігається при температурі до 25 градусах Цельсію. Розчин передбачає зберігання при температурі 2-8 С. Відповідно, є ризик, що при доставці розчину може бути порушено холодильний ланцюг, і препарат втратить свою ефективність. Чи є гарантія дотримання холодового ланцюгу при доставці та використанні препарату в українських лікарнях?
По-третє, ми запитали про доцільність закупівлі дороговартісного препарату, враховуючи те, що він не проходив реєстрацію в Україні. Крім того, днями ВООЗ оприлюднила дослідження, в якому зазначається, що, зокрема, ремдесивір не впливає на смертність або не зменшує потребу у вентиляції легень. Деякі фахівці стверджують, що препарат може бути ефективним лише на ранніх стадіях.
Окрім «Ремдесивіру», в Україні для лікування важких хворих на COVID-19 використовуватимуть вітчизняний імуноглобулін «Біовен». 9 жовтня клінічні випробування звичайного імуноглобуліну (препарат «Біовен») завершилися. Препарат показав доволі хороші результати, зараз триває оформлення документів на включення в протокол лікування пацієнтів у важкому стані.
За словами директора «Біофарми» Костянтина Єфименка, зараз в Україні є 25 тисяч готових доз імуноглобуліну, цього вистачить на вісім тисяч осіб. Флакон «Біовен» коштує 7 тисяч гривень. Для лікування однієї людини у важкому стані знадобляться два-три флакони.
Кабмін також підтримав проєкт постанови про затвердження механізмів реалізації експериментального проекту щодо заготівлі специфічної гіперімунної плазми крові людей, які одужали від коронавірусу. У їхній плазмі містяться антитіла до вірусу, тож вона використовується для виготовлення антивірусніх препаратів.
Про ефект «Біовену»; про ризики при переливанні плазми крові; про проблеми з концентрацією необхідного обсягу матеріалу від видужалих від ковід і про те, як компанія даватиме цьому раду, і в чому їй можуть допомогти держава і громадяни, - в інтерв'ю редакторки розділу «Соціум» ZN.UA Алли Котляр із президентом «Біофарма» Костянтином Єфименком «Навіть застосування стандартного імуноглобуліну, без специфічних до ковіду антитіл, збільшує шанси на одужання в рази».