Експерти Інституту молекулярної біології та генетики (ІМБГ) виявили нові мутації британського штаму коронавірусу в зразках із Києва та Івано-Франківська, повідомили у пресслужбі ІМБГ. В інституті пояснили, чим модифікований штам відрізняється від виявленого в Лондоні минулого року.
“Провівши секвенування 17 зразків, відібраних у хворих з Івано-Франківська, та двох - з Києва, науковці ІМБГ виявили у всіх зразках нові мутації британського штаму коронавірусу”, - йдеться у повідомлені.
Вказано, що модифікований штам COVID-19 відрізняється від попереднього “британця” критичними змінами у ділянках вірусу, які відповідають за швидкість його розмноження у клітині та реактивність імунної системи людини.
Також зразки для дослідження були відібрані на Прикарпатті, коли там почався спалах коронавірусу.
Водночас згідно із даними МОЗ, досі в Україні фіксували одиничні випадки британського штаму COVID-19, який виявили ще в 2020 році. В ІМБГ вважають, що саме комбінація модифікованих штамів “британця” спричинила нинішню хвилю епідемії. Вказано, що ймовірно, це і є поясненням все частішого виявлення випадків повторного інфікування людей. Крім того, лікарі фіксують важче протікання коронавірусної хвороби у людей.
“Можна говорити про дуже небезпечну тенденцію заміни попередніх штамів коронавірусу, які циркулювали в Україні восени-взимку і якими українці вже перехворіли, на нові, мутовані штами “британця”, - зазначив директор ІМБГ, академік Михайло Тукало.
ВИЯВЛЕНО НОВІ, НЕБЕЗПЕЧНІ МУТАЦІЇ «БРИТАНСЬКОГО» ШТАМУ в УКРАЇНІ Провівши секвенування 17 зразків, відібраних у хворих з...
Опубліковано Інститут молекулярної біології і генетики Понеділок, 22 березня 2021 р.
Раніше голова МОЗ Максим Степанов заявив про те, що Випадки зараження британським штамом коронавірусу виявили в Києві, Харкові, Дніпрі та Львові. Він також нагадав, що британський штам втричі заразніший, тому “нас чекає досить напружена ситуація із захворюваністю”.
За кілька днів до заяви Степанова Центр громадського здоров'я повідомляв, що британський штам був зафіксований тільки в Закарпатській та Вінницькій областях.
Водночас у НАН вважають, що пік третьої хвилі коронавірусу в Україні припаде на квітень, і може бути як дуже високим, так і помірним. На думку академіка НАН та НАМН України, доктора біологічних наук, голови Комісії з біобезпеки та біологічного захисту при РНБО Сергія Комісаренка, запровадження жорстких карантинних обмежень у більшості регіонів України є своєчасним та раціональним. При цьому він вважає, що загальнонаціональний локдаун доцільно вводити на початковому етапі збільшення поширення інфекції.