Всесвітня організація охорони здоров'я прогнозує, що першу партію успішно випробуваної і зареєстрованої вакцини від коронавірусу COVID-19 Україна зможе отримати в другому кварталі 2021 року.
Про це заявив глава офісу ВООЗ в Україні Ярно Хабіхт, передає Deutche Welle.
За його словами, Україна отримає вакцину в рамках Фонду глобального доступу до вакцин COVID-19 (COVAX), який був створений Глобальним альянсом з вакцин та імунізації (GAVI), ВООЗ і декількома урядами.
"Як ми знаємо, уряд України вже висловило зацікавленість бути частиною механізму COVAX і зараз працює над національними документами, щоб задовольнити всі вимоги... Україна також зараз вирішує питання про визначення груп ризику, яких слід вакцинувати першими", - повідомив Хабіхт.
Він не уточнив, чи йде мова про майбутню вакцину від коронавірусу, яку розробила і випробовує німецька компанія BioNTech разом з американською Pfizer, або про якийсь інший. Замість цього він зазначив, що кожна країна буде отримувати майбутню вакцину в кількості, що дорівнює 20% від чисельності населення.
На думку ВООЗ це "справедливий розподіл", щоб дотримуватися принципу рівності на першому етапі кампанії вакцинації від COVID-19.
"Транш, який покриває 20% населення країни, швидше за все, буде розподілений серед дорослих з високим ризиком, як, наприклад, літніх людей та осіб, які страждають захворюваннями", - зазначив глава офісу ВООЗ в Україні.
За його словами, Україна може розраховувати на виділення до 8,34 млн доз вакцини до кінця 2021 року що складе 20% від наявного в країні населення, згідно з даними Державної служби статистики України.
"Вакцина буде поставлятися траншами. І перший транш буде в кількості, що дорівнює 3% населення, а це близько 1,25 мільйона доз. Вони, за попередніми припущеннями, можуть бути доступні в країні в другому кварталі наступного року", - сказав Хабіхт.
Хабіхт підкреслює, що остаточні умови і повний пакет підтримки будуть доступні після затвердження радою GAVI.
"Україні потрібно буде офіційно подати заявку на цю підтримку відповідно до уніфікованих умов і процедурами, які будуть затверджені для всіх 92 країн з низьким і середнім рівнем доходу", - підсумував представник ВООЗ.
Американська фармакологічна компанія Pfizer зробила заяву щодо того, що вакцина, над якою вона працює, дієва на 90%.
Відзначимо, президент Володимир Зеленський анонсував виробництво української вакцини від коронавірусної інфекції. Її розробкою займалися більше півроку, зараз вона проходить тестування. За словами міністра охорони здоров'я Максима Степанова, Україна веде переговори про закупівлю з п'ятьма передовими розробниками вакцини від коронавируса : Moderna, Sinovac, Johnson & Johnson, Pfizer, AstraZeneca; і китайським виробником вакцин.
Крім того, Україна розраховує на 8 млн доз вакцини в рамках глобальної ініціативи COVAX . За словами головного санітарного лікаря Віктора Ляшка, масову вакцинацію в Україні почнуть навесні 2021 року.
Степанов стверджує, що вакцини, отриманої в рамках COVAX,вистачить лише для 20% населення України . При цьому згідно з результатами дослідження Research & Branding Group,50% українців не погодилися б на безкоштовну вакцинацію від коронавірусу , але погодився б кожен третій (35%).