Специфіка Азовського моря не дозволяє Росії перекинути туди великотоннажні бойові кораблі з великою осадкою, щоб розпочати повномасштабний наступ на Україну, заявив в ефірі ICTV командувач Військово-морськими силами України Ігор Воронченко, передає "Укрінформ".
"Специфіка Азовського моря полягає у тому, що застосування кораблів з великою осадкою там практично неможливо, так само, як і висадка способом "корабель-берег". Якщо взяти ті факти, що Росія може акумулювати сили та засоби через свої внутрішні річки з Каспію й Чорного моря, то вона може застосувати кількість на висадку всього батальйону морської піхоти", - заявив Воронченко.
Втім, додав адмірал, розслаблятися не варто - Державна прикордонна служба України нарахувала у складі корабельного угруповання Росії не менше 120 кораблів і катерів.
"Однак тих, які можуть діяти, - 36, а тих, які мають достатню озброєння - тільки 24", - зазначив командувач ВМС.
На думку Воронченка, Росія, не маючи достатніх сил для повномасштабного наступу, буде намагатися залякати Україну кількістю кораблів в угрупованні, а також продовжувати проти неї економічну війну з зупинками судів і блокадами портів.
25 жовтня Європарламент прийняв резолюцію, що закликає країни ЄС до нових санкцій проти Росії, якщо ситуація в Азовському морі погіршиться.
Раніше у Держприкордонслужбі України заявляли про те, що Росія затримала вже понад 150 іноземних суден, що прямували до українських портів в Азовському морі. Російська сторона дуже довго видає дозволи для проходження Керченською протокою кораблям, що прямують до портів України.
12 жовтня президент Петро Порошенко ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про захист національних інтересів у Чорному та Азовському морях і в Керченській протоці.
Детальніше про суть рішень з відстоювання інтересів України читайте в статті Володимира Кравченка "Напівзамкнений Азов" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".