У Штабі антитерористичної операції володіють інформацією про ротації та навчання російських підрозділів і бойовиків в окупованих районах Донбасу. Виведення російської техніки з української території не спостерігається. Про це на брифінгу 2 жовтня повідомив представник адміністрації президента з питань АТО Андрій Лисенко, передає РБК-Україна.
"Є інформація про те, що відбувається ротація російських військових, частина з яких відбуває з окупованої території на територію Російської Федерації, частина їх змінює", − заявив Лисенко.
Представник АП зазначив, що до Штабу АТО відомо про які проводяться на території так званих "ДНР" і "ЛНР" навчаннях танкових і піхотних підрозділів. Українська розвідка має інформацію про місця скупчення важкої техніки бойовиків. Виходячи з цих даних, здійснюються розрахунки сил і засобів для відбиття можливих провокацій.
Раніше прес-центр АТО поширив інформацію про дотримання режиму припинення вогню протягом 1 жовтня.
2 жовтня заступник голови моніторингової місії ОБСЄ Олександр Хуг висловив побоювання, що вчення бойовиків можуть спровокувати нову ескалацію конфлікту на Донбасі.
Бойовики "ЛНР" пообіцяли розпочати відведення важкого озброєння від лінії розмежування з 3 жовтня. За словами лідерів бойовиків, відвід озброєнь буде проходити в два етапи: з 3 по 17 жовтня і з 18 жовтня по 10 листопада.
1 жовтня ватажок бойовиків "ЛНР" Ігор Плотницький підписав угоду про відведення озброєнь калібром менше 100 мм від лінії зіткнення в Донбасі
За кілька годин до цього документ підписали в "ДНР". Представник бойовиків "ДНР" в контактній групі Денис Пушилин заявив, що підписання угоди "означає припинення війни".
Напередодні Тристороння контактна група в Мінську підписала угоду про відведення гармат калібром менше 100 мм від лінії зіткнення. Згідно з домовленостями, відведення озброєння в Донбасі буде відбуватися в два етапи: перший етап почнеться через два дні після повного припинення вогню і завершиться через 15 днів, а другий етап триватиме 24 дні.
Як відомо, з 1 вересня в Донбасі введено нове перемир'я, яке за словами ОБСЄ і штабу АТО, в цілому дотримується. Однак питання про відвід озброєнь калібром менше 100 мм так і не було вирішене, хоча не раз піднімалася на переговорах у Мінську.