UA / RU
Підтримати ZN.ua

У програмі "Доступні ліки» відбулися важливі зміни

Кількість ліків може бути розраховане на три місяці.

Препарати по програмі "Доступні ліки" можна отримати тільки за електронною рецептом.

Про це на брифінгу повідомила заступник голови Національної служби здоров'я України (НСЗУ) Тетяна Бойко.

Також в НСЗУ нагадали, як можна оформити електронний рецепт і що для цього необхідно зробити.

"Доступні ліки можна отримати тільки за електронною рецептом. Нагадую, за яких умов. Пацієнт вибрав лікаря, який надає первинну медичну допомогу, уклавши з ним декларацію. Пацієнт має встановлений діагноз відповідного хронічного захворювання. Це діабет другого типу, бронхіальна астма, серцево-судинні захворювання. З першого жовтня до цієї програми додасться цукровий діабет та нецукровий діабет, розлади психіки та поведінки, епілепсія, а також пацієнт лікується амбулаторно, а не в стаціонарі", - сказала Бойко.

Читайте також: ВООЗ почала тестування трьох ліків від COVID-19

Лікар, з яким пацієнт уклав декларацію, має право виписати електронний рецепт на "Доступні ліки" в кількості, передбаченій для тримісячного курсу лікування, ураховуючи норми відпуску препарату.

Раніше Міністерство охорони здоров'я затвердило новий перелік лікарських засобів, які входять в програму "Доступні ліки".

Програму доповнили трьома препаратами для профілактики та лікування серцево-судинних захворювань, повідомили в Національній службі здоров'я України (НСЗУ) на сторінці в Facebook.

Всього в переліку препаратів для профілактики 24 нові торгові назви, розповіли в НСЗУ.

Згідно з програмою "Доступні ліки", пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою або діабетом II типу можуть отримати ліки безкоштовно або з незначною доплатою.

В оновленому переліку "Доступних ліків" - 297 лікарських засобів. 93 з них пацієнти можуть отримати абсолютно безкоштовно.

Найбільша кількість лікарських засобів препарату метформін - 37 позицій. Цей препарат виписують пацієнтам з діабетом 2 типу.

Подивитися новий реєстр ліків, що підлягають реімбурсації, можна по посиланню.

Зараз відпускати препарати за програмою можуть +1109 аптечних установ.

Як отримати безкоштовні препарати за програмою "Доступні ліки"?

Перше, пацієнту потрібен електронний рецепт на "Доступні ліки" - це електронний документ, який створюється в електронній системі охорони здоров'я і дає можливість отримувати лікарські засоби безкоштовно або з незначною доплатою за програмою реімбурсації "Доступні ліки".

Електронний рецепт складається з 16-значного номера і 4-значного коду підтвердження.

Його термін дії складає 30 днів. Протягом цього часу, пацієнт має можливість отримати виписані йому ліки в будь-якій аптеці України, яка уклала договір про реімбурсації з НСЗУ.

Далі пацієнту потрібно переконатися:

Якщо відповідь на один або кілька питань наведених вище "немає", то пацієнт не повинен називати або показувати фармацевту 4-значний код підтвердження.

У разі, якщо пацієнта все влаштовує, він називає код підтвердження, якщо необхідно, здійснює доплату, а фармацевтичний працівник - накладає електронний підпис.

Все, рецепт загасили. Після цього пацієнт отримує призначені ліки.

Якщо в даній аптеці немає саме того лікарського засобу, який бажає отримати пацієнт, він не називає код підтвердження рецепта, і має можливість звернутися до іншого аптеки або замовити той лікарський засіб, який відсутній в аптеці в момент звернення пацієнта.

Оновлений реєстр лікарських засобів за програмою реімбурсації "Доступні ліки" планується затвердити в лютому.

Про це повідомив заступник міністра охорони здоров'я Ігор Іващенко на онлайн брифінгу для преси в Києві в п'ятницю, 22 січня.

"У січні МОЗ почало процес прийняття заявок від фармвиробників по оновленню реєстру лікарських засобів за програмою реімбурсації" Доступні ліки "і відповідно затверджено реєстр граничних оптово-відпускних цін на лікзасоби станом на 4 січня 2021", - сказав він.

В Україні програму [blink title="реімбурсації" headinfo="Реімбурсація"](з англ. Reimbursement - виплата компенсацій) це загальноприйнята в міжнародній практиці охорони здоров'я назва процесу, за допомогою якого система охорони здоров'я впливає на доступність лікарських препаратів і медичних послуг для населення.[/blink]лікарських засобів "Доступні ліки" почали впроваджувати в 2017 році, щоб запобігти неправильному і нераціональне застосування ліків, а також підвищити доступність якісних, ефективних і безпечних лікарських засобів.

Програма уряду "Доступні ліки" забезпечує повну або часткову оплату вартості деяких лікарських засобів з бюджетних коштів. Вона поширюється на лікування захворювань, які піддаються амбулаторному лікуванню, але без цього лікування пацієнти можуть втратити працездатність. Це серцево-судинні захворювання, бронхіальна астма, діабет.

Також раніше повідомлялося, що сьогодні електронною системою охорони здоров'я та її цифровими медичними послугами користуються понад 31 млн українців. Про це повідомив міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко на своїй сторінці в Facebook.

Ляшко уточнив, що зараз в системі понад 4500 закладів охорони здоров'я. І що вже з першого вересня всі лікарняні будуть переведені в цифровий формат.

Україна розпочала кампанію вакцинації. Подробиці, ризики, прогнози в статті Алли Котляр "Золота гора" від Мінздоров’я".