UA / RU
Підтримати ZN.ua

У представництві США в ОБСЄ назвали головну умову припинення війни в Донбасі

Сполучені Штати нагадали Росії про необхідність забрати з ОРДЛО своїх військових, техніку та зброю.

Росія повинна припинити порушувати суверенітет і територіальну цілісність України, без виконання цієї умови встановлення миру в Донбасі неможливе, вважають у представництві США в Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ).

"На Донбасі в Україні миру не буде, поки Росія не припинить порушувати суверенітет і територіальну цілісність України. Російська кампанія насильства, залякування та нехтування міжнародним правом повинна залишатися в центрі уваги світової спільноти", - йдеться у повідомленні на сторінці представництва в Twitter.

Виступаючи на засіданні постійної ради ОБСЄ у Відні 14 березня, в. о. заступника голови місії США Грегорі Макріс наголошував на тому, що Сполучені Штати вважають Мінські угоди "найкращим способом мирного врегулювання штучно створеного Росією конфлікту в Донбасі".

Американські дипломати також привітали узгодження Тристоронньою контактною групою (ТКГ) у Мінську нового "весняного перемир'я" на сході України з опівночі 8 березня.

"Хоча будь-яку перерву в бойових діях слід усіляко вітати та заохочувати, цього недостатньо. Кращий спосіб пом'якшити напруженість і відновити довіру – це в повному обсязі виконати Мінські угоди... Сполучені Штати закликають Росію згорнути свої сили та вивести свої збройні формування, а також підконтрольні формування у відповідності до зобов'язань, прийнятих у межах Мінських угод", - підсумував Макріс.

Раніше спецпредставник Державного департаменту США по Україні Курт Волкер повідомляв про підтримку Сполученими Штатами розміщення миротворчої місії ООН в Донбасі, але без згоди РФ втілити цей задум буде неможливо.

Україна наполягає на тому, що мандат місії має поширюватися на всю окуповану територію, включно з неконтрольованою ділянкою кордону з РФ.

Своєю чергою Росія категорично не хоче пускати миротворців на схід від лінії розмежування.

Докладніше про перспективи розміщення миротворчої місії ООН в Донбасі читайте у статті Сергія Рахманіна "Миротворчість і мироігрища" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".