UA / RU
Підтримати ZN.ua

У полоні єменських хуситів четверо українських моряків – Зеленський

Президент зазначив, що ситуація в Червоному морі важлива в тому числі і для України.

У полоні єменських хуситів перебувають четверо українських моряків, заявив президент України Володимир Зеленський на спільному брифінгу із прем’єр-міністром Великої Британії Ріші Сунаком у п’ятницю в Києві.

«Ситуація в Червоному морі для нас також дуже важлива, тому що вона вплинула на безпеку українських громадян. Наразі четверо наших моряків перебувають у полоні у хуситів. І ми працюватимемо над їх поверненням», - сказав Зеленський

В великою імовірністю йдеться про членів екіпажу вантажного судна Galaxy Leader, співвласником якого є ізраїльський магнат Рамі Унгеру, яке хусити захопили у Червоному морі 19 листопада 2023 року. Тоді повідомлялось, що на борту було 25 членів екіпажу, серед громадяни різних держав, у тому числі і України.

Читайте також: Хусити заявили, що й далі атакуватимуть кораблі в Червоному морі

Нагадаємо, що цієї ночі США та Велика Британія завдали ударів по об’єктах, пов’язаних із хуситами в Ємені, які віднедавна почали атакувати кораблі в Червоному морі. Повідомлялось, що удари завдані по «понад 60 цілях на 16 базах, включаючи вузли командування та управління, склади боєприпасів, пускові системи, виробничі об’єкти та радіолокаційні системи ППО».

Президент США Джо Байден заявив, що удари «є чітким сигналом того, що Сполучені Штати та наші партнери не потерплять нападів на наш персонал або дозволять ворожим особам поставити під загрозу свободу судноплавства на одному з найважливіших комерційних маршрутів у світі».

Згідно із заявою Білого Дому, до удару були залучені уряди десяти країн – Австралії, Бахрейну, Канади, Данії, Німеччини, Нідерландів, Нової Зеландії, Республіки Корея, Великобританії та Сполучених Штатів.

Напади хуситів останніми тижнями серйозно порушили судноплавство Червоним морем та Суецьким каналом, яким проходить близько 15% світового морського транспорту. Понад 50 країн постраждали від 27 атак на міжнародне комерційне судноплавство. Екіпажі з понад 20 країн зазнавали погроз або були взяті в заручники під час актів піратства. Понад 2000 кораблів були змушені відхилити свій курс на тисячі миль, щоб уникнути Червоного моря, що може спричинити тижні затримок у термінах доставки продуктів. А 9 січня хусити здійснили найбільшу на сьогодні атаку, націливши її безпосередньо на американські кораблі.