В українських пологових і центрах соціального захисту з 27 вересня знову видаватимуть «пакунки малюка» (або ж «[blink title="бебі-бокс" headinfo="Бебі-бокси"]Соціальна допомога батькам або опікунам, набір речей для догляду за новонародженим у перші місяці життя. Пакунок містить одяг, підгузки, доглядову косметику, постіль та інформаційні матеріали для батьків.[/blink]»), повідомляє «Громадське» із посиланням на відповідь пресслужби проєкту.
«Майже рік матусі України очікували на повернення «бебі-боксів» у пологові будинки. І ось довготривалі тендерні процедури із закупівлі нарешті закінчено. (…) Перші «пакунки» вже зібрані та чекають на відправлення», – розповіли у пресслужбі.
Переможцем тендеру Міністерство соціальної політики оголосило компанію «Скай Трейд Україна», займалася постачанням «бебі-боксів» протягом останніх років.
Договір укладено до кінця 2021 року, він дозволяє закупити 53 тисячі комплектів. Передбачається, що ця закупівля заощадить 63 млн бюджетних коштів. На початку 2022 року Мінсоцполітики має провести новий тендер.
Мінсоцполітики почало закуповувати бебі-бокси через бюджетну програму з 2020 року. Фактично процедура закупівлі почала відкладатися ще на стадії оголошення через неякісну підготовку проєктної угоди на первинному етапі та неналежної підготовки Мінсоцполітики документів, необхідних для організації й проведення тендеру.
І замість того, щоб розпочати новий тендер, влітку 2020 року Мінсоцполітики раптом вирішило бебі-бокси монетизувати: батькам почали виплачувати по п'ять тисяч гривень, які можна було витратити виключно на покупку товарів для новонародженого.
Наприкінці минулого року як альтернативу повернули й бебі-бокси. Щоправда, затримка й нової закупівлі «пакунку малюка» теж була прогнозована. Про те, як благородний проєкт перетворився на спосіб нажитися, читайте у статті Алли Котляр «Бебі-бокси. Три роки скандалів».