UA / RU
Підтримати ZN.ua

У поліції звітують про затримання організаторів сутичок у Черкасах, у "Нацкорпусі" обурені

В організації повідомляють про "жорсткі затримання" і "незаконні обшуки". У НПУ готують затриманим підозри за двома статтями КК України.

Двох членів націоналістичної праворадикальної організації "Національний корпус", які брали участь у вчорашніх сутичках у Черкасах, затримано, повідомляє Департамент комунікації Національної поліції України.

За версією правоохоронців, саме їх підозрюють в організації сутичок із правоохоронцями. У Нацполіції повідомляли, що під час сутичок постраждали 22 поліцейських, 19 з них ушпиталені.

"Сьогодні, 10 березня.., затримано двох найбільш активних осіб, які підозрюються в організації громадян для вчинення хуліганських дій та нанесення тілесних ушкоджень працівникам поліції, які забезпечували охорону громадського порядку", - йдеться у повідомленні.

Нині тривають слідчі дії і вирішується питання про оголошення затриманим підозри у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 статті 345 (погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) і ч. 4 статті 296 (хуліганство) КК України.

Своєю чергою у "Національному корпусі" повідомили, що затримані - Дмитро Кухарчук і Євген Свиридов. Крім цього, за версією представників організації, затримані й інші її члени. Однак їхні імена не називаються.

"Прийняли жорстко, розбили автомобілі, зараз проводять обшуки без свідків… Є інформація про продовження затримань", - пише на своїй сторінці в Facebook член "Національного корпусу" на Черкащині Костянтин Мірошниченко.

У суботу, 9 березня, націоналісти влаштували під Адміністрацією Президента акцію з вимогою притягнути до відповідальності винних у масштабній корупції в ДК "Укроборонпром". У сутичках під будівлею АП постраждали троє правоохоронців.

Згодом представники "Нацкорпусу" поїхали за президентом Петром Порошенком до Черкас. За версією правоохоронців, під час виступу гаранта вони намагались прорватися на сцену, підбурювали на бійку пересічних громадян, застосували до поліцейських газ і фізичну силу та намагались заблокувати президентський кортеж.

"Виходячи з необхідності належної організації безпекових заходів, поліцейським вдалося відтіснити активістів", - зазначили у Нацполіції.

Відомо також, що під час зіткнень правоохоронці застосували сльозогінний газ. Чи були постраждалі з боку "Національного корпусу" і скільки саме, нині не повідомляється.

Водночас у Національній поліції і Міністерстві внутрішніх справ засудили дії "Нацкорпусу" та завдання шкоди правоохоронцям. А у президентському БПП пов'язали сутички не з гучним корупційним скандалом, у якому фігурує найближче оточення Порошенка, а з "проросійськими реваншистами" та "олігархами-втікачами".

Як повідомлялося, команда журналістських розслідувань Bihus.Info, опублікувала матеріал про масштабні розкрадання в "Укроборонпромі", до якої причетні посадові особи, наближені до президента Петра Порошенка. Зокрема, син першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського Ігор, його друг і безнес-партнер Віталій Жуков, а також Андрій Рогоза, а також нинішній голова "Укроборонопрому" Павло Букін.

З 2016 року вони продавали українським оборонним підприємствам запчастини для військової техніки з націнкою до 300%. Товар вони завозили з території РФ контрабандним шляхом або ж купували на складах військових частин в Україні. Зокрема, як прокладку використовували підприємство Порошенка "Кузня на Рибальському", через яку провели 70 мільйонів гривень від угоди з Київським бронетанковим заводом.

26 лютого Національне антикорупційне бюро відкрило справу за фактом масштабних розкрадань в оборонній сфері України. Розслідування розпочато за ч .5 статті 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем). 4 березня детективи НАБУ та прокурори САП затримали колишнього та чинного директорів підприємства "Спецтехноекспорт", що входить до складу ДК "Укроборонпром". Їх підозрюють у розтраті 2,22 мільйонів доларів.

Того ж дня президент України Петро Порошенко підписав указ про звільнення Олега Гладковського з посад заступника секретаря РНБО та голови Міжвідомчої комісії з політики військово-технічного співробітництва та експортного контролю. Від посад також відсторонили директорів двох підприємств у складі "Укроборонпрому": ДП "Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені О. О. Морозова" Олексія Бабіча та ДП "Ізюмський приладобудівний завод" Сергія Філоненка.

"Дзеркало тижня. Україна" неодноразово публікувало матеріали про корупцію та масштабні зловживання в оборонному секторі. Докладніше читайте у матеріалі DT.UA "Злочинні схеми в оборонпромі: чому розслідування Bihus.Info не може бути фейковим" та статті Дмитра Менделєєва "Мародери країни відрубаних рук" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".