UA / RU
Підтримати ZN.ua

У перший тиждень запису в чергу на вакцинацію стали понад 200 колективів – МОЗ

Можливість записуватися на щеплення від коронавірусу групами понад 50 осіб з'явилася 22 квітня.

Після відкриття в Україні запису на вакцинацію колективам, цією нагодою скористалися понад 200 з них, розповіла на онлайн-зустрічі «Український тиждень імунізації-2021: рутинна вакцинація в умовах COVID-19» голова Директорату розвитку цифрових трансформацій охорони здоров'я МОЗ Марія Карчевіч.

«У нас вже є, записані (на вакцинацію) понад 200 колективів з усієї України. Кількість бажаючих у колективах дуже відрізняється - це від 50 осіб і до дев'яти тисяч осіб, залежно від кількості членів у колективі», - цитує посадовицю «Укрінформ».

Карчевіч нагадала, що для проведення вакцинації до організованих колективів приїжджає мобільна бригада. Сама вакцинація стане можливою за умови поставки до України достатньої кількості антиковідних вакцин.

Читайте також: Майже 100 країн вакцинували менше 10% населення. Україна на дні рейтингу

Вакцинація в Україні триває вже третій місяць. Для щеплення понад 40 млн українців до країни упродовж лютого-квітня привезли 500 тисяч доз індійської вакцини Covishield (торгова назва вакцини AstraZeneca), 215 тисяч доз китайської Coronavac, 117 тисяч доз американо-німецької Pfizer і 367,2 тисячі доз південнокорейської AstraZeneca-SKBio.

4 квітня президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО щодо створення Національного плану вакцинопрофілактики гострої респіраторної хвороби COVID-19. До кінця року в Україні планують вакцинувати 70% населення. Нині першу дозу вакцини отримали трохи більше півмільйона українців, другу - дев’ятеро осіб.

Вважається, що головний наш захист від ковіду – антитіла. Та виявляється, захищають від ковіду не вони. А що? І наскільки ефективні різні вакцини, зокрема й китайська CoronaVac, якою зараз починають вакцинувати українців? Про це в інтерв’ю ZN.UA «Для захисту від ковіду антитіла не мають значення» розповів патофізіолог Віктор Досенко.