UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Німеччині перенесли операцію Михайлика через відсутність документів від МВС і ГПУ - активіст

З легені активіста мали дістати кулю, яка може допомогти в розкритті справи про замах на Олега Михайлика.

Хірурги німецької клініки перенесли операцію одеського активіста Олега Михайлика, під час якої мали дістати кулю з легені українця. Перенести операцію довелося через те, що Генпрокуратура і Міністерство внутрішніх справ України досі не підготували необхідні супровідні документи, без яких куля втрачає цінність речового доказу в справі про замах на Михайлика, повідомив в Facebook активіст.

"Мало хто із звичайних людей знав, що перша дата операції з вилучення кулі з моєї лівої легені, оплату якої люб'язно взяв на себе німецький уряд, могла відбутися ще до Різдва в Німеччині і до Нового року. Мало хто навіть з моїх близьких друзів знав, що проведення цієї операції було, зрештою, фактично вже погоджено в німецькій клініці на 08:30 ранку сьогодні, 09.01.2019", - написав Михайлик.

Однак, за словами активіста, про це знали правоохоронці, оскільки допитували його. Також про дату операції знав генпрокурор Юрій Луценко, якому Михайлик повідомив про це за два місяці до.

Активіст додав, що Нацполиция і Генпрокуратура багато разів обіцяли підготувати документи про надання міжнародної правової допомоги. Проте папери досі не дійшли до німецьких правоохоронців.

"Але ця система не залишає мені самому ніякого вибору, крім як лягати на операційний стіл, розуміючи, що витягнута куля практично втрачає весь свій сенс, як найважливішого речового доказу, в слідчих діях і в суді надалі", - зазначив Михайлик.

За його словами, саме ця куля може допомогти у розслідуванні справи про замах на життя активіста, а саме вивести на замовників злочину, посередників і виконавців.

"Моя операція в черговий раз переноситься на кілька днів в надії, що документи таки будуть підготовлені в Україні і надійдуть німецьким правоохоронцям", - додав українець.

Як повідомлялося, 22 вересня активісти одеської організації партії "Сила людей" Олега Михайлика стріляли біля його будинку. Михайлик неодноразово виступав проти муніципальної адміністрації міста, зокрема, мера міста Геннадія Труханова.

Пораненого активіста госпіталізували і надали йому державну охорону. Поліція зареєструвала кримінальне провадження за ст. 115 (замах на умисне вбивство) Кримінального кодексу.

25 вересня поліція затримала трьох підозрюваних у замаху на Михайлика. Затримані на допиті визнали свою провину, суд відправив їх до СІЗО. За даними слідства, підозрювані є членами грузинського етнічного злочинного угруповання.

Поліція розглядає три версії нападу на Олега Михайлика. Перша версія пов'язана з його громадською діяльністю. Друга – з конфліктом навколо ЖК "Золотий берег" (Михайлик виступав з протестними акціями, як ошуканий вкладник). Третя – пов'язана з проблемою авторинку "Успіх". Однак друзі та знайомі потерпілого вважають, що напад було викликано неодноразовими висловлюваннями чоловіка з приводу того, що він хотів балотуватися на посаду міського голови Одеси.

З початку 2017 року в Україні було скоєно більше 50 нападів на громадських активістів та журналістів. Найбільш напружена ситуація – на Півдні країни, зокрема, в Одеській та Херсонській областях. В жодному з випадків слідство не встановило замовників злочинів.

Детальніше про ситуацію в Одесі читайте в матеріалі Ніни Перстньової "Біси міста "Ангела" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".