UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Нацполіції підвели підсумки акції ФОПів біля Ради

Поліція відкрила два кримінальні провадження.

Внаслідок зіткнень протестувальників із силовиками під час акції протесту підприємців #SaveФОП під Верховною Радою 25 січня 18 поліцейських та 3 учасники акції отримали тілесні ушкодження різної тяжкості.

Про це повідомляє сайт Нацполіції.

Зіткнення виникли через те, що учасники акції намагалися прорвати виставлений кордон поліцейських та потрапити на територію Ради, яка була під охороною. Сталося кілька сутичок.

"На вимоги співробітників поліції припинити свої дії мітингувальники не реагували, тому щоб відновити правопорядок, поліцейські негайно втрутилися в ситуацію і відтіснили їх", - йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що 18 поліцейських та 3 учасників акції отримали тілесні ушкодження. Затриманих доставили до Печерського управління поліції.

Поліція відкрила два кримінальні провадження: за ч. 4 ст. 296 Кримінального кодексу України – Хуліганство, та за ч. 2 ст. 345 Кримінального кодексу України – Загроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу. Продовжуються слідчі дії.

У Нацполіції спростовують інформацію про смерть одного із мітингувальників.

Читайте також: Податки для ФОПів: кому у 2022 році доведеться платити більше

"Вказана інформація не відповідає дійсності. Повідомляємо, що чоловікові, якому стало погано, поліцейські надали першу медичну допомогу", - зазначають у Нацполіції.

Вранці 25 січня у Києві через мітинг ФОП обмежували рух низки вулиць. Зокрема, йдеться про вулицю Михайла Грушевського, вулицю Липську, вулицю Садову.

У грудні депутати провалили голосування за відстрочення обов'язкового застосування касових апаратів для ФОП. Таким чином, вимога про касові апарати для тих, хто обрав спрощену систему оподаткування для свого бізнесу, набула чинності з 1 січня 2022 року.

Раніше повідомлялося, що за підсумками 2021 року кількість ФОПів в Україні зросла на 83 257 (на 4%) і на даний час їхня чисельність становить майже 2 млн. Це найвищий результат за останні 5 років. Для порівняння, у 2020 році зростання становило 22455 ФОПів або 1,2%.

Як писав у своїй статті для ZN.UA Сергій Следзь, фіскалізацію малого бізнесу "спустили на гальма". Автор зазначив, що постійні відстрочки не дозволяють запровадити депутатські ініціативи.

Відповідь на питання "бути чи не бути тотальної фіскалізації малого бізнесу?" ви знайдете у статті автора "Неконструктивно: спочатку робота парламенту в режимі "шаленого принтера", а потім роки відстрочки фіскалізації".