UA / RU
Підтримати ZN.ua

У НАН заявили, що коронавірус може зникнути сам, якщо зазнає певних мутацій

"Єдине, що ми можемо — це підштовхувати наш організм, щоб він ставав менш чутливим до дії вірусу".

Коронавірус може мутувати таким чином, що через деякий час саме через ці мутації сам і зникне. Таку думку висловив Сергій Комісаренко, директор Інституту біохімії імені О. В. Палладіна НАН України, повідомляє Obozrevatel TV.

«Теоретично він може зникнути сам по собі - так, як зник його рідний брат, SARS -1 2002−2004 років, який був в Китаї», — зазначив Комісаренко.

Проте він зауважив, що достеменно невідомо, як саме мутує коронавірус - він може як зникнути, так і стати ще небезпечнішим. На сьогодні через мутації він став лише більш заразним. 

«Тобто він більше чіпляється до людей, але, на щастя, він не став більш летальним», — пояснив Комісаренко.

За словами науковця, немає можливості спрямувати мутації коронавірусу таким чином, аби він сам зник. 

«Єдине, що ми можемо — це підштовхувати наш організм, щоб він ставав менш чутливим до дії вірусу. Саме цим і займається вакцинація. Вакцина залишається єдиним ефективним профілактичним засобом боротьби з вірусом», — підкреслив Комісаренко.

Читайте також: Ірландія вводить повторний локдаун через коронавірус

Нагадаємо, Кабінет міністрів продовжив адаптивний карантин в Україні до 31 грудня. Вишам країни рекомендували перейти на дистанційне навчання, а школам - відправити учнів на канікули з 15 жовтня.

З 19 жовтня в країні почне діяти нове епідемічне зонування - у «червоній зоні» вперше опиняться вісім обласних центрів.

Як і прогнозували експерти, з настанням осені ситуація із захворюваністю на коронавірус почала погіршуватися. У деяких областях України лікарні перевантажені ковідними пацієнтами, МОЗ розпочав підготовку тимчасових госпіталів для хворих на коронавірус.

Докладніше про те, що повинна зробити влада, а що - люди, читайте в матеріалі Алли Котляр «COVID-19: боротьба вручну» для читачів ZN.UA.