UA / RU
Підтримати ZN.ua

У МОЗ спростували фейк про спалах холери в Україні

У відомстві закликали не вірити ворожому ІПСО.

Російські окупанти підірвали дамбу Каховської ГЕС, що призвело до підтоплення великої кількості населених пунктів. У соціальних мережах, месенджерах та Інтернеті поширюється фейкова інформація щодо спалаху холери у регіоні підтоплення. У пресслужбі Міністерства охорони здоров'я заявили, що ця інформація не відповідає дійсності та є частиною ворожої ІПСО

У відомстві підкреслили, що на сьогодні на території Запорізької, Херсонської, Миколаївської, Дніпропетровської та Одеської областей не зареєстровано жодного підтвердженого випадку холери.

Читайте також: Чутки про холеру в Україні: в МОЗ розповіли про готовність боротися з епідемією

«В разі виявлення підозр або випадків захворювання Міністерство охорони здоров'я повідомить про це на офіційному сайті відомства та сторінках у соціальних мережах», – йдеться у повідомленні.

У МОЗ пояснили, що медзаклади в постраждалих через руйнування Каховської ГЕС областях готові до реагування на спалахи гострих кишкових інфекцій, в тому числі і випадків холери. Лікарні забезпечені тестами (швидкими та ПЛР) для діагностики та спеціальними наборами для лікування у разі випадків холери.

За словами головного державного санітарного лікаря Ігоря Кузіна, Центри контролю та профілактики хвороб щоденно проводять моніторинг води  — питної та з поверхневих водойм — й оперативно інформують органи місцевого самоврядування про зміну у показниках якості та безпечності води, розподіляють таблетки для знезараження води серед населення, у тому числі через органи самоврядування у громадах.

Читайте також: Обережно, ботулізм: українців закликали не їсти рибу невідомого походження

«Крім того, фахівці ЦКПХ інформують населення щодо небезпеки та заборони купання, особливо на Одещині. Наразі лабораторні дослідження питної води та води з поверхневих водойм здійснюються усіма відповідними відомствами і службами. Тому закликаю громадян не довіряти “фейкам” з соціальних мереж, а отримувати інформацію з офіційних джерел МОЗ», — додав він.

У відомстві наголосили, що за підсумками проведених досліджень, вода (яка подається централізовано через мережу водопостачання або підвозиться для населення, а також бутильована) відповідає Державним санітарним правилам і нормам та є безпечною для споживання.

Так, на території Херсонської, Дніпропетровської, Запорізької, Миколаївської та Одеської областей на базі центрів контролю та профілактики хвороб сформовано 97 груп оперативного реагування на біологічні, хімічні та радіаційні загрози.

Вздовж річища Дніпра та вздовж морського узбережжя щоденно проводиться моніторинг води поверхневих водойм в Одеській, Миколаївській і Херсонській областях. Наразі найбільш значні відхилення від показників безпеки згідно з вірусологічними, мікробіологічними та паразитологічними дослідженнями зафіксовано в Одеській області.

Раніше фахівці Центру громадського здоров'я (ЦГЗ) розповіли, як убезпечити себе від гострих кишкових інфекцій у зоні підтоплення.