У МОЗ назвали симптоми, при яких хворого з підозрою або підтвердженням коронавірусу точно потрібно госпіталізовувати. Про це повідомила заступниця міністра охорони здоров’я Ірина Садов’як.
Для госпіталізації потрібно, щоб у пацієнта був хоча б один з наведених нижче симптомів:
- частота дихання менше 10 за хвилину або більше 30-ти.
- сатурація менше або дорівнює 92% (сатурація - це частка насиченого киснем гемоглобіну відносно загального гемоглобіну, вимірюється пульсоксиметром),
- порушення свідомості.
"Також госпіталізація показана пацієнтам з перебігом захворювання середньої важкості, які мають тяжку супутню патологію в стадії декомпенсації", - додає Садов’як.
До цього умови госпіталізації були дещо іншими:
- пацієнти з тяжкою хронічною патологією дихальної та серцево-судинної систем,
- з тяжким перебігом артеріальної гіпертензії,
- з декомпенсованим цукровим діабетом,
- з імуносупресивними станами,
- з нирковою недостатністю,
- з онкологічними захворюваннями,
- з тяжкими алергіями,
- з аутоімунними захворюваннями.
Нагадаємо, Кабінет міністрів продовжив адаптивний карантин і режим надзвичайної ситуації в Україні до 31 грудня. Вишам країни рекомендували перейти на дистанційне навчання, а школам – відправити учнів на канікули з 15 жовтня. З 26 жовтня, в Україні діє нове карантинне зонування.
Як і прогнозували експерти, з настанням осені ситуація із захворюваністю на коронавірус почала погіршуватися. У багатьох областях України лікарні перевантажені ковідними пацієнтами, в Івано-Франківську під ковідарій готують корпус пологового будинку. МОЗ розпочав підготовку тимчасових госпіталів для хворих на коронавірус.
Чому українці ігнорують заходи безпеки, попри вже очевидну небезпеку у зв’язку з пандемією коронавірусу; як впливають на нас карантинні обмеження, і як поводитися в умовах тривалої невизначеності, – про це редакторка розділу «Соціум» Алла Котляр розмовляла із завідувачкою кафедри психіатрії, психотерапії та медичної психології НМАПО ім. П. Шупика доктором медичних наук професоркою Галиною Пілягіною «Невизначеність, Covid-19 і здоровий глузд» у ZN.UA.