UA / RU
Підтримати ZN.ua

У МОЗ пояснили, чому вакцина від Pfizer прибуде в Україну з запізненням

Проте всі розбіжності мають вирішити найближчим часом. 

У зв'язку з юридичними причинами Україна отримає вакцину від Pfizer з запізненням. Про це заявив головний санлікар України Віктор Ляшко виданню "Радіо Свобода"

Зазначається, що мова йде про 117 тисяч доз вакцини виробництва Pfizer/BioNTech, які наша країна має отримати в рамках міжнародної програми COVAX. 

«Штаб-квартира Pfizer підписувала документи із глобальною ініціативою COVAX, і там були юридичні моменти, які відшліфовували юристи. Я думаю, найближчим часом це питання буде вирішено, і ми будемо очікувати першу партію вакцини Pfizer в Україні», - зазначив Ляшко.

Читайте також: Антивакцинатори вийшли на протест під Офіс генерального прокурора

Нагадаємо, 24 лютого в Україні розпочалася вакцинація від коронавірусу препаратом Covishield (торгова назва вакцини AstraZeneca, котра виробляється в Індії). Перша партія щеплень від коронавірусної інфекції становить 500 тисяч доз. Крім того, в Україні зареєстрована американська вакцина Pfizer. Препарат постачатиметься у межах європейської ініціативи COVAX, яка підтвердила постачання перших 117 тисяч доз. За словами голови МОЗ, Україна очікує постачання китайської вакцини від коронавірусу Coronavac компанії Sinovac до 6 березня. Першими щеплять медиків, військових в зоні операції Об'єднаних сил і співробітників інтернатів.

За перші п'ять днів вакцинації щеплення від коронавірусуа зробила 3 141 людина. За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаль, до кінця року вакцинуватись зможуть всі бажаючі. Станом на 1 березня 2021 роки кількість вакцинованих зросла до 4905 осіб.

Раніше Степанов заявив, що МОЗ планує до кінця тижня почати робити по 10-11 тисяч щеплень від коронавірусу щодня, а до літа планується збільшити кількість вакцинацій до 5 млн щеплень на місяць. Однак під час вакцинації у деяких людей з'явились несприятливі наслідки у вигляді побічних реакцій.

Про ризики вакцинації від коронавірусної інфекції читайте в статті Алли Котляр ««Золота гора» від Мінздоров’я».