UA / RU
Підтримати ZN.ua

У МОЗ підтвердили зупинку Індією експорту препарату CoviShield

Президент та прем'єр вже працюють над відновленням постачання вакцини. 

Міністра охорони здоров'я Максим Степанов підтвердив, що Індія вирішила призупинити постачання свого препарату проти ковіду CoviShield в інші країни, зокрема й в Україну. Про це повідомляє видання "Укрінформ". 

Таким чином, решту 1,5 млн доз препарату, які Україна, відповідно до укладеного контракту повинна була отримати до кінця березня, під питанням, позаяк тепер на їх експорт потрібен дозвіл. 

"Ми не припиняємо працювати з індійськими партнерами щодо відвантаження законтрактованих і проплачених вакцин AstraZeneca CoviShield. Дійсно, є проблема з отриманням дозволу на експорт вакцин. Ми працюємо по різних каналах, і прем'єр-міністр, і президент країни", – повідомив Степанов.

Міністр також пояснив, що уряд Індії не до кінця розуміє причин тієї дискусії, яка виникла в українському суспільстві щодо цієї вакцини. 

Читайте також: Соціологи розповіли про ставлення українців до вакцинації проти COVID-19

Як відомо, Індія призупинила експорт своєї вакцини через погіршення епідситуації всередині країни. 

Вакцинація в Україні триває з 24 лютого, однак за цей час Міністерству охорони здоров’я так і не вдалося вийти на анонсований рівень 10-11 тисяч щеплень на добу. У Києві 13-14 березня не зробили жодного щеплення, аналогічна ситуація в столиці, Львівській і Хмельницькій областях спостерігалася 21 березня.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов и президент України Володимир Зеленський закликали пришвидшити темпи вакцинації. За даними ZN.UAтермін придатності вакцини спливає 23 червня, і Україна може не встигнути використати всі дози, з огляду на нинішні темпи вакцинації.

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко пояснив низькі темпи небажанням українців вакцинуватись після нещодавно перенесеного ковіду або на тлі хронічних захворювань.

Наприкінці лютого до України привезли 500 тисяч доз вакцини Covishield (торгова назва вакцини AstraZeneca, котра виробляється в Індії). Першими щеплення отримали медики та військові в зоні операції Об'єднаних сил. За перші п'ять днів вакцинації щеплення від коронавірусу зробили 3 141 людині.

Докладніше про прогнози та ризики вакцинації читайте у статті Алли Котляр ««Золота гора» від Мінздоров’я» у ZN.UA.