Очільник МОЗ Максим Степанов підтвердив, що в Україні можуть ввести нове обмеження - карантин "вихідного дня", аби розірвати ланцюг передачі хвороби. Про це міністр охорони здоров'я повідомив під час ефіру на "1+1".
На певний період буде закрито велику кількість магазинів та закладів відпочинку, а ресторани працюватимуть "на виніс".
"Я не виключаю, що запропонуємо карантин "вихідного дня" - коли більш суворі обмеження будуть діяти у вихідні. Ми це робимо, щоб розірвати ланцюг передачі хвороби", - заявив він.
Степанов також додав, що в Україні не планують вводити комендантську годину, оскільки для цього потрібно впроваджувати надзвичайний стан: "МОЗ цього не рекомендує".
Нагадаємо, в Україна вже з наступного тижня можуть посилити карантин. За даними ЗМІ, для посилення обмежень розглядають різні варіанти - від карантину вихідного дня до впровадження комендантської години та штрафів за її порушення.
Кабінет міністрів продовжив адаптивний карантин і режим надзвичайної ситуації в Україні до 31 грудня. Вишам країни рекомендували перейти на дистанційне навчання, а школам – відправити учнів на канікули з 15 жовтня. З 26 жовтня, в Україні діє нове карантинне зонування.
Як і прогнозували експерти, з настанням осені ситуація із захворюваністю на коронавірус почала погіршуватися. У багатьох областях України лікарні перевантажені ковідними пацієнтами, в Івано-Франківську під ковідарій готують корпус пологового будинку. МОЗ розпочав підготовку тимчасових госпіталів для хворих на коронавірус.
Чому українці ігнорують заходи безпеки, попри вже очевидну небезпеку у зв’язку з пандемією коронавірусу; як впливають на нас карантинні обмеження, і як поводитися в умовах тривалої невизначеності, – про це редакторка розділу «Соціум» Алла Котляр розмовляла із завідувачкою кафедри психіатрії, психотерапії та медичної психології НМАПО ім. П. Шупика доктором медичних наук професоркою Галиною Пілягіною «Невизначеність, Covid-19 і здоровий глузд» у ZN.UA.