Можливістю вступити без зовнішнього незалежного тестування на місця державного замовлення скористався 381 житель анексованого Криму та 1572 абітурієнти з окупованого Донбасу, що майже вдвічі більше порівняно з 2016-м роком. Про це повідомив заступник міністра освіти і науки Андрій Вітренко під час брифінгу “Доступна освіта: дистанційне навчання в школах та перші підсумки вступної кампанії для мешканців з тимчасово окупованих територій”.
Він нагадав, що згідно з чинним законодавством, діти з окупованих територій можуть вступати до українських університетів без ЗНО.
“Ми вважаємо, що це дуже позитивно відобразилося на динаміці вступу до закладів вищої освіти України таких дітей”, - заявив заступник голови МОН.
За словами Вітренка, цього року квота для дітей з тимчасово окупованих територій становила 12 тисяч місць державного замовлення. При цьому вступну кампанія для таких абітурієнтів продовжили до 23 жовтня.
“Одним із пріоритетів Української держави з початку російської агресії є збереження життя і здоров'я дітей, які проживали або проживають на тимчасово окупованих територіях України. Українська держава робить все можливе для забезпечення їх права на освіту”, - додав Вітренко.
Нагадаємо, 3 липня Верховна Рада ухвалила президентський законопроект №3734 "Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту". Документ запровадив зміни щодо правил вступу до вишів, якими передбачено прийняття на бюджетні місця абітурієнтів з ОРДЛО та анексованого Криму без складання ними ЗНО.
Як зазначила оглядачка ZN.UA Оксана Онищенко, закони, що стосуються соціально значущих проблем, нерідко приймаються в Україні без належної експертної дискусії, “з коліс”. За її словами, не став виключенням й ініційований Володимиром Зеленським законопроект про вступ до вишів без ЗНО.
Оксана Онищенко, переконана, що правила вступу для всіх категорій абітурієнтів мають бути рівними і базуватися на результатах ЗНО. Держава, у свою чергу, може надавати пільги студентам із соціально незахищених верств уже після того, як вони вступили до вишу. Наприклад, надавати гуртожиток, гідну стипендію і гарантувати перше робоче місце після отримання диплома.
Детальніше про те, як президентський законопроект вплине на вступну кампанію і на якість вищої освіти читайте у статті Оксани Онищенко “Роздача пряників і слонів”.