UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Мінську обговорили розмінування Донбасу і звільнення заручників

Наголошується, що наступна зустріч Тристоронньої контактної групи з врегулювання кризи в Донбасі відбудеться 27 жовтня в Мінську.

В ході сьогоднішніх переговорів Тристоронньої контактної групи в Мінську одними з ключових блоків обговорення були питання по звільненню заручників і розмінування Донбасу.

Про це повідомила представник України в гуманітарній підгрупі Ірина Геращенко на своїй сторінці в Facebook.

"За оновленою інформацією СБУ, на сьогодні 148 осіб незаконно утримуються бойовиками, з них цивільних - 59, решта - військовослужбовці. 800 українців у списках зниклих без вісті. Є чітке завдання від президента: заручники повинні бути звільнені до кінця року, до підтвердженого нормандським форматом терміну виконання мінських угод. І ніякий шантаж і неприпустимі умови, які намагаються нав'язати Україні, тут недоречні", - повідомила вона.

За її словами, у підгрупі з питань безпеки продовжується обговорення відведення зброї, доставики гуманітарних вантажів на окуповані території і розмінування прифронтових територій. В економічній підгрупі обговорюють відновлення водопостачання.

Крім того, в ході переговорів було прийнято рішення провести чергове засідання Тристоронньої контактної групи з врегулювання кризи в Донбасі в Мінську 27 жовтня.

Про це на прес-конференції після сьогоднішніх переговорів поінформував Спеціальний представник голови ОБСЄ у складі Тристоронньої контактної групи по реалізації мирного плану на Сході України Мартін Зайдик.

"Наступний раз буде 27 жовтня. Якщо я правильно розумію, у вас тоді переводяться годинник, і тому різниця в часі з Києвом", - сказав Зайдик.

Нагадаємо, 12 жовтня Тристороння контактна група з політичних аспектів врегулювання конфлікту в Донбасі провела засідання, де в закритому режимі обговорюються питання, пов'язані із проведенням виборів у Донбасі.

9 жовтня відбулася нарада Тристоронньої контактної групи в форматі відеоконференції. Група прийняла рішення рекомендувати продовжити відведення озброєнь від лінії розмежування, а також прискорити процес розслідування моніторинговою місією ОБСЄ та Спільним центром з контролю і координації сторін інциденту з обстрілом позицій українських військових 7 жовтня.

7 жовтня керівництво Спільного центру з контролю і координації питань припинення вогню і стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК), а також персонал СЦКК від України і Російської Федерації, провели відеоконференцію з заступником голови спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Олександром Хугом.

Того ж дня у Луганській області було завершено перший етап відведення танків ЗСУ від лінії розмежування.

З 2-го жовтня в зоні антитерористичної операції незаконні збройні формування в цілому дотримуються режиму припинення вогню. Тридобова тиша дозволила почати двосторонній процес відведення техніки і озброєння калібром менше ста міліметрів від лінії розмежування. Процес відведення озброєнь в зоні АТО займе 41 день.