Українська делегація 24 лютого, домовилася із представниками терористичного угруповання "ЛНР" в Мінську про обмін полоненими.
Обмін запланований на п'ятницю, 26 лютого, повідомив журналістам голова Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Мартін Сайдік.
"На найближчу п'ятницю заплановане звільнення чергової групи осіб, вісім чоловік - владою України і чотири - від окремих районів Луганської області", – уточнив Сайдік.
Інформацію про звільнення з полону чотирьох українських громадян також підтвердили представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко і прес-секретар екс-президента Леоніда Кучми Дарка Оліфер.
Представники України також наполягають на допуску до заручникам представників місій Міжнародного Червоного Хреста та ОБСЄ.
Звільнення і обмін полоненими є однією з умов Мінських угод.
Як писало ZN.UA, у списку для потенційного обміну, який у минулому році передали Києву сепаратисти, - близько 1200 осіб. За нашими відомостями, українській владі вдалося встановити місцезнаходження понад 400 полонених українців.
Як стверджують наші інформатори, у цьому списку чимало імовірно загиблих в зоні проведення АТО. Трапляються також громадяни, сам факт існування яких не підтверджений. Створюється враження, що "вождів" ОРДЛО цікавить не стільки звільнення "своїх", скільки привід погаласувати про масові політичні репресії в Україні".
На думку уповноваженого президента України з мирного врегулювання конфлікту в Донецькій і Луганській областях Ірини Геращенко, Російська Федерація може блокувати обміни полоненими, щоб використовувати їх для ослаблення санкційного тиску з боку Європейського союзу.
Детальніше про процес звільнення українських громадян читайте в матеріалі Олга Кухаренко "Найгірша форма рабства..." у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".