Цивільному населенню в Криму на рік потрібно близько 100 млн кубометрів води. В Міністерстві захисту навколишнього середовища і природних ресурсів заявили, що наразі питного ресурсу на півострові вистачає, повідомляє "РБК Україна".
За даними міністерства, 100 млн кубометрів - це майже в дев'ять разів менше, ніж є наразі сумарно в усіх маловодних річках та прогнозованих запасах місцевих вод.
"Тобто питні та господарсько-побутові потреби населення та водокористувачів Криму можуть бути забезпечені місцевим стоком", - пояснили в Мінприроди.
До того ж, досі невідомо, чи може Україна відновити постачання води у Північно-Кримський канал після того, як шість років він просто простоював. Оскільки півострів було окуповано, українські фахівці не мають можливості оцінити технічний стан каналу.
У Росії визнали, що не можуть забезпечити водою півострів. Крим продовжує страждати від маловоддя. Росводресурсов вважають дорогим проектом опріснення води Чорного моря, так само як і перекидання води на окупований Кримський півострів з Краснодарського краю або Ростовської області Росії.
За даними Росводресурсов, води у водосховищах природного стоку зараз в 2,3 рази менше, ніж було на початок вересня минулого року.
Про можливу подачу води до Криму раніше говорив прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Він стверджував, що Україна готова забезпечувати Крим прісною водою тільки в разі гуманітарної катастрофи на півострові, але не постачатиме воду "окупантам, окупаційним військам, для потреб військових баз".
Водночас міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявляв, що гуманітарного кризи з водою в окупованому Криму немає. Цю тезу придумала російська пропаганда в своїх цілях.
Про те, чим загрожує Україні поставка дніпровської води в Крим читайте в статті Валентини Самар "Обережно, Крим. Слизько і боляче" для ZN.UA.