UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Миколаєві застрелився бойовий льотчик, в. о. директора аеропорту - ЗМІ

Поліція відкрила кримінальне провадження за статтею "Умисне вбивство".

У Миколаєві у неділю, 18 березня, застрелився 29-річний виконуючий обов'язки директора комунальної установи, повідомляє відділ комунікації Національної поліції у Миколаївській області.

Як повідомляють "НікВєсті", загиблий – учасник АТО, бойовий льотчик Владислав Волошин.

За даними правоохоронців, чоловік скоїв самогубство шляхом пострілу з бойового пістолету. Постріл почула дружина загиблого, яка знаходилася вдома разом із чоловіком.

"На місце події прибули медики та слідчо-оперативна група Інгульського відділу поліції. Постраждалий був терміново госпіталізований, але у лікарні швидкої медичної допомоги помер від отриманих ушкоджень", - розповіли поліцейські.

За попередніми даними, чоловік стріляв з бойового пістолету марки ПМ без номерних знаків. Наразі зброя вилучена та направлена на експертизу.

За свідченнями родичів, загиблий останнім часом перебував у пригніченому стані та висловлював тривожні наміри.

За фактом загибелі чоловіка розпочато кримінальне провадження за ч. 1 статті 115 Кримінального кодексу України (умисне вбивство), триває слідство.

Владислав Волошин був пілотом штурмовика Су-25 299-ї Миколаївської бригади тактичної авіації Повітряних сил Збройних сил України, брав участь у антитерористичній операції на сході України. На його рахунку 33 бойових вильоти. Нагороджений орденом "За мужність" ІІІ ступеня.

Волошин звільнився з армії через сімейні обставини, останні кілька місяців виконував обов'язки директора "Миколаївського міжнародного аеропорту".

Нагадаємо, раніше головний військовий прокурор Анатолій Матіос повідомляв про те, що в середньому щотижня 2-3 військовослужбовця вчиняють самогубства. З них близько 80% мали ознаки посттравматичного синдрому.

Раніше у ЗМІ з'явилася інформація, що 11 військовослужбовців Збройних сил України за січень тим чи іншим способом вкоротили собі віку. За словам Матіоса, у нас близько десяти тисяч санітарних і безповоротних небойових втрат.

Своєю чергою начальник управління морально-психологічного забезпечення Міністерства оборони України генерал-майор Олег Грунтковський назвав повідомлення військової прокуратури неправдивими. За його словами, кількість самогубств в армії на тому ж рівні, що й минулого року, і не має тенденції до зростання.

Детальніше про методи психологічної і медичної реабілітації українських військовослужбовців читайте у статті Вікторії Лавренюк "Психологічна та медична реабілітація військовослужбовців: що нового в законодавстві?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".