Попри те, що обов’язкової державної підсумкової атестації у форматі ЗНО цього року не буде, шахраї в інтернеті активно пропонують придбати «відповіді на ЗНО-2021 за привабливими цінами». Повідомленнями рясніють соціальні мережі та різноманітні Telegram-канали.
В Українському центрі оцінювання якості освіти дали поради випускникам та батькам, як не стати жертвами шахраїв.
- Для «переконливості» шахраї можу надіслати лист із буцімто офіційної електронної скриньки УЦОЯО або ставлять логотип центру на власні «зошити сертифікаційних робіт ЗНО-2021». За зміст таких матеріалів центр відповідальності не несе.
«Безумовно, купити можна що завгодно, але стовідсотково це не буде тест ЗНО», - наголошують у центрі.
- В УЦОЯО діє потужна система захисту інформації на всіх етапах підготовки та проведення ЗНО, від укладення тестів до друку сертифікаційних робіт, тож імовірність витоку зведено до нуля.
- Аби не бути ошуканим, варто відхиляти сумнівні пропозиції. А для ретельної підготовки до ЗНО краще проходити тести попередніх років, які є у вільному доступі.
«Аби не стати жертвами шахраїв, робіть свій вибір свідомо, користуйтеся достовірними джерелами, критично оцінюйте інформацію!», - радять фахівці.
13 квітня Верховна Рада ухвалила законопроєкт про скасування обов'язкової державної підсумкової атестації для учнів 11 класу, які закінчують навчання цього року. Проєкт закону розглядався за скороченою процедурою, його підтримали 298 народних депутатів. 26 квітня законопроєкт підписав президент Володимир Зеленський.
За випускниками залишається право здати ДПА добровільно, зокрема у формі зовнішнього незалежного оцінювання. Результати ЗНО знадобляться під час вступу до вищих навчальних закладів.
Підтримати документ парламенту рекомендував Комітет з питань освіти, науки та інновацій. Однак на той час ішлося лише про скасування ДПА в форматі ЗНО для тих випускників, які не планують вступати до вишів.
За час епідемії коронавірусу в освітньому середовищі то вщухали, то розгорялися дискусії щодо необхідності/безпечності проведення ЗНО. Прихильники роздутих рейтингів і необ'єктивних оцінок, організатори корупційних схем вступу до вишів, побачили в епідемії можливість раз і назавжди покінчити із ЗНО. Про те, чому незалежне оцінювання не можна скасовувати навіть один раз, читайте у статті Оксани Онищенко «Опорна стіна» у ZN.UA.