UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Криму "суд" розгляне позов проти СІЗО Сімферополя в рамках "справи Хізб ут-Тахрір"

У слідчому ізоляторі ігнорують вимоги адвоката провести медичний огляд тяжкохворого Джеміля Гафарова.

"Залізничний райсуд" окупованого Сімферополя 25 грудня розгляне позов проти міського СІЗО №1, повідомила у Facebook "Кримська солідарність". Позов подав адвокат фігуранта справи "Хізб ут-Тахрір" Джеміля Гафарова, через те, що адміністрація слідчого ізолятора не проводить медогляд кримчанина.

"Залізничний районний суд 25 грудня розгляне адміністративний позов адвоката Рифата Яхіна до начальника СІЗО №1 Сімферополя Бережного Сергія, який ігнорує вимоги захисту провести медичний огляд важко хворого Джеміля Гафарова", - йдеться у повідомленні.

Зазначено, що медичний огляд дозволить встановити наявність у Гафарова захворювань, які перешкоджають утримання під вартою.

"Адміністрація слідчого ізолятора, а також співробітники медсанчастини практично повністю ігнорують запити Гафарова на надання медичної допомоги. У зв'язку з цим Гафаров написав відкриту заяву, яку раніше опублікував його адвокат Рифат Яхін", - зазначили у громадському об'єднанні.

Раніше уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила про те, що у фігуранта другої сімферопольської "справи Хізб ут-Тахрір" Джеміля Гафарова критично погіршилося здоров'я. Вона повідомила, що Гафаров скаржиться на загострення хвороби нирок, проблеми з шлунком, серцем і вухом. Крім того, українського політв'язня протягом трьох тижнів турбує постійний кашель.

Джеміль Гафаров один з кримських татар, яких затримали під час масових обшуків і арештів в окупованому Сімферополі 27 березня. Росія звинувачує їх у "тероризмі" і "екстремізмі" за активну проукраїнську і громадянську позицію.

Обвинуваченими у цій справі проходять 25 активістів, майже усі вони (23 людини) вивезені до російських СІЗО й утримуються у Ростові-на-Дону, Таганрозі та Шахтах. Раім Айвазов утримується в ізоляторі Сімферополя, місцезнаходження Едема Яячікова невідоме – після обшуків й затримань він зник безвісти.

Від початку анексії українського Криму в 2014 році Росія проводить послідовну політику тиску на кримських татар за їхню проукраїнську позицію. Російські силовики регулярно приходять з обшуками до їхніх будинків, кримських татар заарештовують і судять за сфабрикованими обвинуваченнями в нібито "тероризмі" і "екстремізмі".

Генеральна Асамблея ООН у своїх резолюціях неодноразово засуджувала незаконні дії країни-окупанта і закликала її дотримуватися прав людини. 22 грудня 2018 року Генеральна Асамблея ООН прийняла нову резолюцію "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополь, Україна".

Вона стала третьою ініційованої Україною і прийнятою Генасамблеєю ООН за останні два роки. При цьому Росія не виконала жодної вимоги попередніх резолюцій, ситуація лише погіршилася. У зв'язку з чим у новій резолюції вперше окремо міститься заклик до Генерального секретаря ООН підготувати спеціальну доповідь про її виконання до наступної сесії ГА ООН.