UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Криму спробували затримати кримськотатарську активістку, справу якої давно закрили

Гульсум Алієву звинувачували у "збудженні ненависті або ворожнечі".

На адміністративному кордоні з анексованим Кримом російські силовики затримали кримськотатарську активістку Гульсум Алієву, батько якої є фігурантом ялтинського "справи Хізб ут-Тахрір", передає "Крим.Реалії". Активістка намагалася в'їхати на територію анексованого РФ півострова. Пізніше Алієву все ж відпустили

За словами адвоката Олексія Ладіна, його підзахисну Алієву звинуватили у нібито "збуджені ненависті або ворожнечі" (ст. 20.3.1 КоАП Росії) за пост у соціальній мережі Facebook. У свою чергу співробітники "органів" стверджують, що активістка нібито перебуває в розшуку, який оголосило ФСБ.

Гульсум Алієву доставили у відділення поліції в окупованому Армянську, де вона разом з адвокатом чекала прибуття ФСБ. Проте в результаті активістку все ж відпустили.

"Підстав для її доставлення у відділ поліції, як і для розшуку, - не було. Це дрібна капость оперативного співробітника ФСБ Олександра Компанійцева, який свідомо знаючи, що кримінальну справу стосовно Гульсум закрито, ставить її в розшук", – заявив Ладен.

Зараз Алієва у супроводі адвоката прямує додому. Відзначено, що січні 2019 року "Слідчий відділ по Алушті" закрив кримінальну справу стосовно Гульсум Алієвої.

Нагадаємо, на території окупованого Криму за перший квартал цього року сталося 45 обшуків, 97 арештів, 32 етапування політв'язнів в Росії і 60 незаконних заходів суден в порти. Також за вказаний період було зафіксовано 52 затримання, 61 допит і 171 випадок порушення права на справедливий суд.

Зазначимо, що Генеральна Асамблея ООН в своїх резолюціях неодноразово засуджувала незаконні дії країни-окупанта і закликала її дотримуватися права людини. 22 грудня 2018 року ГА ООН прийняла нову резолюцію "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Україна".

Вона стала третьою ініційованою Україною і прийнятою Генасамблеєю ООН за останні два роки. При цьому Росія не виконала жодної вимоги попередніх резолюцій.

Детальніше про ситуацію на півострові читайте в матеріалі Тетяни Курманової "Права людини в Криму: без змін" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".