UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Криму рекордно обміліло ще одне водосховище

Також повністю пересохли дві річки, які живили водосховище

В окупованому Росією Криму площа Чернорічинського водосховища значно зменшилася.

Як повідомляє «Крим.Реаліі», в деяких місцях вода на сотні метрів відступила від своїх звичайних берегів, а на водній гладі видно окремі острівці суші.

Це може бути результатом того, що річки Боза і Узунджа більше не живлять водосховище через те, що вони пересохли.

Також раніше голова окупаційної адміністрації тимчасово анексованого Севастополя Михайло Развожаев повідомляв, що в Чорноріченському водосховищі майже вдвічі знизився запас води проти минулого року.

Раніше повідомлялося про те, що на кордонах з Україною і в окупованих районах Донбасу Росія розгорнула армійське угруповання чисельністю майже 80 тисяч чоловік. Для тиску на Україну і Захід Кремль використовує майбутні навчання «Кавказ-2020», на яких буде відпрацьовуватися сценарію нападу на сусідні країни.

Особливий інтерес для РФ представляє Херсонщина і Північно-Кримський канал, по якому до анексії здійснювалися поставки дніпровської води в Крим.

Про можливу подачу води до Криму раніше говорив прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Він стверджував, що Україна готова забезпечувати Крим прісною водою тільки в разі гуманітарної катастрофи на півострові, але не постачатиме воду "окупантам, окупаційним військам, для потреб військових баз".

Водночас міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявляв, що гуманітарної кризи з водою в окупованому Криму немає. Цю тезу придумала російська пропаганда в своїх цілях.

Відзначимо, починаючи з 23 вересня окупаційна влада обмежила подачу води для жителів Алушти, Партеніта та Малого Маяка.

Нагадаємо, в Росії визнали, що не можуть забезпечити водою півострів. Крим продовжує страждати від маловоддя. Росводресурсів вважають дорогим проєкт опріснення води Чорного моря, так само як і перекидання води на окупований Кримський півострів з Краснодарського краю або Ростовської області Росії.

За даними Росводресурсов, води у водосховищах природного стоку зараз в 2,3 рази менше, ніж було на початок вересня минулого року.

Про те, чим загрожує Україні поставка дніпровської води в Крим читайте в статті Валентини Самар "Обережно, Крим. Слизько і боляче" для ZN.UA.