UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Києві відновили "Ікони Революції" на Грушевського

Активісти заявили, що автор оригінальних малюнків відмовився їх відновлювати.

© Соцмережі
Реставрація знаменитих графіті була неможлива через дії вандалів
Реставрація знаменитих графіті була неможлива через дії вандалів
© Соцмережі
© Соцмережі

У Києві на вулиці Грушевського заново намалювали знамениті графіті, створені під час Евромайдана, повідомило на своїй сторінці в Facebook громадський рух "Новий вогонь", який займався відновленням.

В "Новому вогні" стверджують, що знищені малюнки неможливо було реставрувати, а автор оригінальних "Ікон Революції" відмовився їх відновлювати, передає "Українська правда".

"Ідею з реставраторами (яка здалася спочатку кращої) довелося відкинути, оскільки, по-перше, з тих пір різними вандалами на стіни були нанесені ще два шару фарби, і відновлення початкових малюнків просто неможливо. По-друге, тому що анонімний "Соціопат" (автор оригінальних малюнків) - не Мікеланджело, його картини цікаві не авторством, а історичним контекстом", - пояснили своє рішення активісти.

Крім самих графіті, на фасаді будівлі з'явився напис "Новий вогонь" з логотипом організації.

Нагадаємо, що на початку вересня власники меблевого магазину Emporium, розташованого на вулиці Грушевського в Києві, змили графіті, зроблені на стіні будівлі під час Революції Гідності, - портрети українських поетів Тараса Шевченка, Лесі Українки та Івана Франка, стилізовані під учасників Євромайдану.

Керівник магазину Ігор Доценко запропонував всім бажаючим придбати копії знищених графіті на ринку.

У відповідь на дії і риторику Доценко група активістів провела акцію під магазином, розбила скло і списала вітрини гаслами.

Наказом Міністерства культури України №869 від 15 жовтня 2014 року місце бойових дій і масової загибелі громадян в районі вулиці Грушевського у Києві під час акцій протесту в лютому 2014 віднесено до об'єктів культурної спадщини, пошкодження або знищення яких тягне за собою залучення до кримінальної відповідальності за ст. 298 КК України. Вона передбачає відповідальність у вигляді штрафу в розмірі до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк від двох до п'яти років.