У столичному Національному будинку органної та камерної музики відбувся концерт-реквієм в пам'ять жертв катастрофи пасажирського літака "Боїнг-777".
Як повідомляє прес-служба глави держави, у меморіальному заході взяли участь президент Петро Порошенко, прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, секретар РНБО Олександр Турчинов і деякі депутати.
Також на жалобній церемонії були присутні Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Нідерландів Кейс Кломпенхаувер, Надзвичайний і Повноважний Посол Малайзії Чуа Теонг Бан, Надзвичайний і Повноважний Посол Австралії Даглас Роберт Траппетт.
"Ця безжальна терористична атака на цивільний літак показала всьому світові, хто є хто в цій війні, що була розв'язана проти України. 298 осіб стали жертвами терористичної атаки з окупованої бойовиками території, яких підтримує Росія. І високоточна зброя, ракети класу "земля-повітря", сучасна ракетна установка "БУК", з якої був збитий літак – все це терористам також надала Російська Федерація", – зазначив Порошенко.
Президент додав, що тепер стало справою честі завершити розслідування і відправити винних у загибелі людей на лаву підсудних міжнародного трибуналу.
Прозвучали музичні твори у виконанні Ансамблю класичної музики імені Бориса Лятошинського Національного будинку органної та камерної музики України, диригент – Ерун Вееринг.
Нагадаємо, сьогодні виповнився рік з дня аварії "Боїнга", в результаті якої загинуло 298 осіб. З них 192 людини були громадянами Нідерландів, 44 - громадян Малайзії, 27 - підданих Австралії, 12 - Індонезії, 10 - Великобританії. Також в результаті теракту загинуло четверо німців і четверо бельгійців, троє філіппінців, один громадянин Канади і один - Нової Зеландії.
Напередодні Верховна Рада постановою підтримала створення міжнародного трибуналу по справі Боїнга, і закликала ООН і парламенту інших країн наслідувати приклад.
Через 12 місяців після трагедії MH17 опубліковані нові кадри з бойовиками на місці трагедії, де вони відкрито говорять про причетність їх спільників в трагедії і обурюються, що літаку "ніхто не дозволяв тут летіти".
Голосування в Раді Безпеки ООН резолюції про створенні трибуналу для кримінального переслідування відповідальних за катастрофу Боїнг-777 компанії може бути призначено на 21 липня. Однак хоча Малайзія, Нідерланди, Україна і низка інших країн підтримує створення трибуналу по Боїнгу, Росія на даний момент послідовно протестує проти цього та, ймовірно, заблокує цю ініціативу в ООН. Так, російський президент Володимир Путін звинуватив Нідерланди во "вкиданні політизованого" розслідування по Боїнгу.
Контррозвідка СБУ зібрала докази причетності бойовиків і РФ до катастрофи "Боїнга". А слідчі прокуратури Нідерландів мають достатньо доказів, щоб встановити винних у катастрофі малазійського "Боїнга" в Донбасі.
Більшість розслідувань, включаючи журналістських, з України, Німеччини, Нідерландів і Великобританії (Bellingcat) і навіть Росії ("Новая газета", "Слон" і т. д.) наполягають на тому, що Боїнг був збитий саме проросійськими бойовиками. При цьому офіційна Москва і федеральні ЗМІ спростовують провину бойовиків, а також свою причетність до подій, заперечуючи факти постачань зброї в Україну. Періодично з'являються ряд "експертних" розслідувань, в яких "офіційні" версії діаметрально змінюються: від того, що літак був збитий ракетою "повітря-повітря", до того, що був збитий "земля-повітря". Однак об'єднує ці версії те, що в катастрофі Боїнга винна українська сторона.