У Києві створили систему управління територіальної оборони міста, заявив мер столиці Віталій Кличко. Міський голова розповів, скільки коштів Київрада вирішила виділити на фінансове забезпечення тероборони міста.
«У столиці створена система управління територіальною обороною Києва. Місто працює у взаємодії зі Збройними Силами України та іншими складовими сил оборони та безпеки», – процитували Кличка у пресслужбі Київської міської держадміністрації.
За словами міського голови, для фінансового забезпечення тероборони Київрада проголосувала за міську цільову програму на суму 110 млн грн.
«За цією програмою розгортається об’єднаний навчальний центр для підготовки всіх підрозділів безпеки. У першу чергу, підрозділів тероборони. Також йдеться про фінансування ремонту приміщень для батальйонів – на загальну суму 38 млн грн. На закупівлю безпілотників, радіостанцій, аптечок, форми для резервістів передбачили 22,1 млн грн. Питання тероборони та забезпечення цивільного захисту окремо розглянула Київрада. З відповідними дорученнями», – пояснив Кличко.
Він заявив, що Київ з минулого року практично допомагає в організації підготовки резервістів територіальної оборони міста.
«Місто надало полігон для тренувань резервістів. Майже щомісяця протягом минулого року 112-та бригада тероборони, за допомогою КМДА, проводила і продовжує практичні заняття з бойовою стрільбою. Для комплектування підрозділів бригади територіальної оборони резервістами створена гаряча лінія КМДА», – сказав Кличко.
Він додав, що такі лінії відкривають у кожному батальйоні тероборони. За словами міського голови Києва, кожного дня на них звертаються понад 100 охочих вступити до лав територіальної оборони.
«Ми запропонували Міноборони і відпрацьовуємо механізм, щоби максимально спростити процедуру підписання контракту резервіста. Бо сьогодні вона – складна і розтягнута в часі. Доброволець повинен кілька днів тільки довідки збирати та ходити до військкомату. Ми ж створюємо «єдине вікно». Відкрили також у столиці перший рекрутинговий центр територіальної оборони на вул. Хрещатик. Найближчим часом відкриємо такий центр і на лівому березі міста», – підсумував Віталій Кличко.
Закон «Про основи національного опору», згідно з яким провідна роль в організації та виконанні завдань територіальної оборони України належить Силам територіальної оборони ЗСУ, набув чинності 1 січня 2022 року. 11 лютого, президент Володимир Зеленський доручив главам низки обласних держадміністрацій доукомплектувати сили тероборони протягом двох тижнів.
Зазначимо, що на думку експерта Юрія Ганущака, територіальна оборона не може залежати від спроможності місцевого бюджету. Він переконаний, що це питання нацбезпеки та відповідальність Центру.
Детальніше про те, що не так з організацією тероборони і хто її фінансуватиме, читайте у статті Інни Ведернікової «Гра в солдатики. Навіщо Зеленський скликав РНБО?».