UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Кабміні заявили про готовність прийняти в Україні п'ять тисяч білоруських айтішників

Глава Мінціфри пояснив алгоритм влаштування на роботу IT-фахівців з Білорусі.

Кабінет міністрів забезпечив можливість імміграції в Україну 5тисяч висококваліфікованих ІТ-фахівців, які можуть отримати вид на проживання і роботу в Україні на 10 років, повідомив глава Міністерства цифровий трансформації України Михайло Федоров в Facebook.

"Імміграція в рамках квот дозволяє іноземним ІТ-фахівцям працевлаштуватися на тих же умовах, що і громадяни України. Чи не прив'язуватися до конкретних термінів перебування в нашій країні і до конкретного місця роботи або посади. Також вони можуть стати приватними підприємцями і іммігрувати в Україну разом зі своїми сім'ями", - написав Федоров.

За його словами 5 тисяч квот розподілені по областях України, в яких зосереджена найбільша кількість ІТ-компаній. Дніпропетровська, Одеська та Львівська області можуть залучити по 600 фахівців, Харківська - 700, а Київ - 2,5 тисячі квот.

«Недавні серйозні обмеження на доступ до інтернету, мобільний зв'язок і систематичні банківські збої змушують білоруські ІТ-компанії шукати можливості для переїзду в інші країни. Цей захід для того, щоб вони зберігали свій бізнес, клієнтів і продовжували виконувати свої зобов'язання по дійсним домовленостями», - пояснив Федоров.

Він зазначив, що українська компанія може запросити на роботу білорусів: з документів потрібні лише копії паспорта з завіреним перекладом і кольорове фото 3,5х4,5. Потім компанія звертається із заявою в Центр зайнятості, до якого додає копії паспорта іноземця, фото і проект трудової угоди з ним.

Протягом 5-7 днів Центр зайнятості видає дозвіл на роботу. Щоб скористатися квотами, фахівці, вже проживають в Україні, можуть подати свої документи до територіального підрозділу Державної міграційної служби за місцем реєстрації, а іноземні фахівці за кордоном - в консульські установи України.

Читайте також: Жыве Беларусь: як білоруси відстоюють свої права на шостий день протестів - фото

Раніше президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив про те, що інтернет в країні, нібито відключають з-за кордону. На його думку, на Білорусь намагаються цілеспрямовано тиснути з різних сторін, "гибридно діють в усіх напрямках".

Чи впаде режим Лукашенка в результаті вуличних протестів, читайте в статті Володимира Кравченка «Білорусь вимагає змін» для ZN.UA.

Тримайте руку на пульсі ситуації в Білорусі протестів з нашим текстовим онлайном.