UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Кабміні обіцяють місцеві вибори в Донбасі при забезпеченні безпеки

Безпека повинна бути не тільки під час голосування, але й під час кампанії.

У прифронтових містах Донбасу можуть відбудуться місцеві вибори, проте їх проведення буде залежати від фактору безпеки, заявив віце-прем'єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко під час інтерв'ю "5 каналу".

"По-перше, всі ми знаємо, що місцеві вибори відбудуться 25 жовтня. Графіки відомі всім. Ми розуміємо, що ми повинні провести вибори на всій території України. Однак враховуючи факт агресії на Донбасі, є серйозне питання безпеки громадян. Безпеки не тільки під час голосування, але й під час кампанії. Щоб не було залякування, тиску і т. д.", - стверджує чиновник.

Він зазначив, що можна зрозуміти влади військово-цивільних адміністрацій, які не бажають проведення виборів у низці міст області.

"Тому я розумію і Георгія Туку і Павла Жебрівського, які не бачать в умовах такої агресії, можливостей для проведення виборів у прифронтових містах. Це їх питання - забезпечення безпеки громадян. Я думаю, рішення про це (вибори в прифронтових містах – ред.) буде прийматися ближче до виборів. Ще рік тому Луганська обласна рада самоусунулася від прийняття рішень. Донецький з вересня теж не працював", - каже Зубко.

Читайте також: У Мін'юсті озвучили вимоги для участі комуністів у місцевих виборах

Як відомо, глава Донецької військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський проти виборів в українській частині Донбасу до проведення адміністративної реформи, а також настання світу.

11 серпня депутати внесли Дебальцеве в список міст, де можуть пройти місцеві вибори.

Закон про місцеві вибори, прийнятий 14 липня, передбачає проведення місцевих виборів 25 жовтня на всій території України, крім Донбасу і Криму.

Як писав у своїй статті для DT.UA Чим злякала держава потенційних фальсифікаторів місцевих виборів?, аналітик Громадянської мережі ОПОРА Олександр Клюжев, новий закон про місцеві вибори, який не пройшов належного професійного аналізу і повноцінної дискусії у парламенті, загострює ризики маніпуляцій в локальних кампаній. На його думку, кулуарність підготовки та прийняття закону не дозволила експертам і депутатам повноцінно перевірити виборчі процедури на чутливість до фальсифікацій. Але запропонована для місцевих виборів в Україні виборча система, враховуючи досвід практичного застосування аналогічної в окремих регіонах Російської Федерації, не налаштовує на оптимістичні прогнози.

"У Росії використання системи, подібної до української, не тільки не призвело до зменшення корумпованості виборчого процесу, але і стало причиною масових взаємних фальсифікацій між кандидатами, висунутими однією партією в різних територіальних округах", - зазначив Клюжев.