UA / RU
Підтримати ZN.ua

У ГПУ готували Холодницькому підозру за двома епізодами - ЗМІ

Підозра не потрапила на стіл до генпрокурора тільки з причини конфлікту інтересів керівника департаменту, що займався його підготовкою, та самого Холодницького.

Департамент з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України займався підготовкою тексту підозри керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назару Холодницькому, повідомляє "Українська правда" з посиланням на власні джерела у відомстві.

Підозру було датовано 31 березня 2018 року. Вона повинна була стосуватися двох епізодів діяльності Холодницького: зливу інформації та консультації перед допитом свідка у справі про хабарі Уляни Супрун, а також про тиск Холодницького на суд.

Однак через конфлікт інтересів, що виник між керівником економічного департаменту Володимиром Гуцуляком і самими Холодницьким, ця підозра так і не лягла на стіл до генерального прокурора України Юрія Луценка; документ передали до генеральної інспекції ГПУ, звідки він пішов у головне слідче управління ГПУ.

Читайте також: Transparency International Україна закликає Холодницького добровільно піти у відставку

Сьогодні Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів (КДКП) вирішила притягнути до дисциплінарної відповідальності Назара Холодницького. КДКП визначила дисциплінарне стягнення у вигляді догани, замість звільнення. Підставою для розгляду даного питання стали скарги керівництва Національного антикорупційного бюро та Генеральної прокуратури на неодноразові грубі порушення правил прокурорської етики та неналежне виконання службових обов'язків.

Нагадаємо, що 20 березня на зовнішній поверхні акваріума в робочому кабінеті голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури виявили приховані засоби прослуховування. Слідчі дії стосовно керівника САП проводило Національне антикорупційне бюро під процесуальним керівництвом ГПУ.

Директор НАБУ Артем Ситник заявив про те, що під час прослуховування кабінету Холодницького вдалося зафіксувати інформацію про тиск на певних посадових осіб для прийняття ними певних рішень. Згодом генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив про те, що в записах, зроблених у кабінеті, не виявлено підстав для притягнення його до кримінальної відповідальності, але зафіксовано дисциплінарне порушення в роботі. А 30 березня Луценко і Ситник направили до КДКП скарги на Холодницького.