UA / RU
Підтримати ZN.ua

У двох мешканок Закарпаття запідозрили штам "Дельта"

Жінки недавно повернулися з Росії.

В Україні почастішали випадки підозри на коронавірус Дельта у пацієнтів. На сьогодні штам підозрюють у двох жительок Закарпатської області, які приїхали з Росії. Про це повідомив головний лікар Закарпатської інфекційної лікарні Михайло Поляк, пише "Укрінформ" у вівторок, 13 липня.

«Мова йде про двох молодих жінок, які повернулися на Закарпаття з Росії. Одна з них два тижні провела у нас в реанімації, дуже важко проходило лікування. Саме тому ми направили їх аналізи до Києва, а вже звідти їх направили на дослідження з Європейською лабораторією, де підтвердять або спростують наявність у наших пацієнтів штаму Delta», - повідомив лікар.

Результати досліджень очікують в найближчі дні. Зараз пацієнтки вже виписані додому.

«Ми запідозрили у них саме COVID-штам Delta через тяжкий перебіг хвороби, який у людей такого віку протікає зазвичай легше, а тут молода жінка два тижні провела в реанімації. Ну і додало впевненості те, що вони повернулися з Росії, де повно штаму Delta», - підкреслив Поляк.

Читайте також: Вакцинування Johnson & Johnson підвищує ризик рідкісного неврологічного розладу — The New York Times

За даними Київської школи економіки, якщо не прискорити темпи вакцинації, в Україні вже восени може бути 70 тисяч померлих від коронавірусу При цьому спалах захворюваності очікують до кінця літа.

В Україні штам «Дельта» офіційно «з'явився» тільки 23 червня. Відповідаючи на питання ZN.UA, голова  МОЗ Віктор Ляшко розповів, як його відомство готується протидіяти новому штаму.

Аналітик Євген Істребін наводить статистику, згідно з якою під час спалаху епідемії навесні цього року кількість госпіталізацій з коронавірусом серед осіб старше 60 років становила 70%, відповідно необхідно посилити вакцинацію саме категорії старших осіб, які прищеплюються вкрай неохоче.

За даними НСЗУ, ризик госпіталізацій в разі інфікування для вікових груп 80+ років становить 51%, 70-79 років, - 40%, 60-69 років, - 27%, 50-59 років - 17%, а ймовірність летального результату для осіб 80+ років становить 17,7%, 70-79 років, - 9,1%, 60-69 років, - 3,71%.

У зв'язку з цим в Києві в Центрах вакцинації вирішили зробити акцент на вакцинацію осіб старше 60 років, для них буде доступна вакцина Pfizer.