UA / RU
Підтримати ZN.ua

Тупицький розповів про земельну ділянку в Криму

За його словами юридична угода була в 2018 році.

Глава Конституційного суду України Олександр Тупицький заявив, що не мав наміру приховувати інформацію про наявність ділянки в Криму.

Правочини щодо нерухомого майна відбулися ще в 2018 році і вони стосувалися розмежування ділянок, заявив глава КСУ Олександр Тупицький на брифінгу в в Києві, пише Інтерфакс-Україна.

Також він розповів, що ділянка в Криму площею 126 кв метрів була приватизована до тимчасової окупації Криму, і в зв'язку з незрозумілою ситуацією з кадастрами "відбулося змішування кордонів" через що виникли юридичні проблеми з розмежуванням ділянок.

"Юридична угода була в 2018 році. Я не в'їзний на територію Криму... Щодо мене відкрита кримінальна справа в РФ. На земельну ділянку і будинок накладено економічні санкції", - сказав глава суду.

Тупицький видав довіреність, і проблемні питання розмежування ділянок врегулювали юристи "шляхом складання договору купівлі-продажу", що і внесено до реєстру.

Читайте також: Ініційований Зеленським законопроект має ознаки "конституційного перевороту" - глава КСУ

"Вносити (в декларацію) то, що ти не визнаєш... Не було купівлі-продажу, були обставини, які було необхідно вирішувати... Моя єдина провина, що я не звернувся до органів НАПКА, щоб вони мені роз'яснили, як мені це зробити. Але як юрист вважаю, що навряд чи вони можуть пояснити в таких обставинах", - додав він.

Україна не визнають юридичні угоди, які відбуваються в Криму. "Ця угода не діюча (для України), але це не кримінал", - підсумував він.

Нагадаємо, Державне бюро розслідувань (ДБР) початок досудове розслідування за фактами самовільного зайняття земельної ділянки, вчиненого групою осіб, і державної зради глави Конституційного суду України.

Таким чином, глава КС, ймовірно, скоїв діяння на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності, державній та економічній безпеці України, що кваліфікується за ч. 2 ст. 197-1 та ч. 1 ст. 111 (самовільне зайняття земельної ділянки, державна зрада) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі від 12 до 15 років з конфіскацією майна або без такої.

Детальніше про мотиви і наслідки скандального рішення КСУ читайте в статті Олександра Леменова "Антикорупційний постріл в ногу Зеленського" в ZN.UA.