UA / RU
Підтримати ZN.ua

Трудові відносини: як діяти роботодавцю, якщо працівник змінив місце проживання

Роз'яснення дали у держпраці.

В Україні трудові відносини між роботодавцем і працівником регулюються відповідним законом. Під час війни багато українців були змушені покинути свої домівки та стали внутрішньо переміщеними особами (ВПО) або виїхали за кордон. Фахівці південно-східного міжрегіонального управління державної служби з питань праці розповіли, що робити роботодавцю, якщо працівник змінив місце проживання.

У держпраці зазначили, якщо специфіка виконання роботи передбачає можливість її здійснення віддалено, за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій, роботодавцю доцільно прийняти рішення про переведення працівника на дистанційну роботу.

Читайте також: Працевлаштування ВПО: як роботодавцям отримати компенсацію

Якщо такої можливості немає, роботодавець працівнику може надати відпустку, в тому числі і без збереження заробітної плати.

У разі, якщо роботодавець працівника не здійснює діяльність у зв’язку із воєнними діями – всім працівникам, незалежно від місця їх знаходження, встановлюється простій.

«Якщо простій не оголошувався, місце знаходження працівника невідоме, трудові обов’язки він не виконує – доцільно обліковувати його відсутність, як відсутність з нез’ясованих причин», – йдеться у повідомленні.

Фахівці пояснили, що така відсутність працівника не може бути підставою для звільнення працівника за прогул.

Раніше ми писали, чи має право роботодавець зі своєї ініціативи розірвати трудовий договір з працівником у період його тимчасової непрацездатності.