UA / RU
Підтримати ZN.ua

Трохи більше половини українських науковці співпрацюють з колегами з-за кордону

Найкраще наукові контакти організовані серед науковців в Києві та Одесі. Найгірше – в Дніпрі.

Трохи більше половини українських вчених (57%) заявили, що співпрацюють зі своїми колегами з-за кордону, 37% сказали, що не мали такого досвіду, ще 6% не відповіли на це питання.

Найбільше тих, хто співпрацює з іноземними вченими, в Києві та Одесі, найменше – у Дніпрі. Також їх більше серед докторів наук і тих, хто має великий науковий стаж.

Три чверті опитаних заявили, що отримують інформацію про науку та інновації через спеціалізовані інтернет-ресурси та спеціалізовані журнали. 52% черпають таку інформацію від своїх колег, 44% – під час лекцій, виставок, форумів та інших заходів, 31% – через соціальні мережі, 12% – через телебачення, по 8% – із суспільно-політичних газет і журналів і від друзів, тільки 4% – з радіопередач.

Спеціалізовані інтернет-ресурси і журнали частіше за інших використовують доктора наук, інформацію від колег з соціальних мереж – ті, хто поки не мають наукового ступеня.

Опитування проводилося Соціологічною групою "Рейтинг" серед 1000 вчених з 35 наукових установ у п'яти містах (Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів). Дослідження проведено 4-30 вересня 2017 року на замовлення Громадського об'єднання "Форум українського партнерства".

За даними опитування Соціологічної групи "Рейтинг", у вересні 2017 року абсолютна більшість українських вчених (86%) вважають, що вони повинні займатися популяризацією науки (читати відкриті лекції, видавати статті в ненаукових журналах, давати коментарі для ЗМІ, брати участь у телепрограмах тощо). 41% всіх опитаних вчених вважають, що подібна робота повинна оплачуватися, 37% сказали, що її потрібно робити на громадських засадах, 22% не змогли визначитися.