UA / RU
Підтримати ZN.ua

Трагедія у Тегерані: іранська сторона не погодилася на переговори щодо компенсації

«Визначення суми є результатом дуже комплексної експертизи, до уваги беруться абсолютно всі обставини справи».

У справі падання українського «Боїнга» в небі над Тегераном іранська сторона не йде на переговори щодо виплати компенсації родинам загиблих. Про це в інтерв’ю «ВВС News Україна" повідомив заступник міністра закордонних справ Євген Єнін.

За словами чиновника, Україна надсилала в Іран ноту щодо майбутніх переговорів, але у відповідь отримала відмову.

"Буквально сьогодні (розмова відбулася 7 липня - ред.) ми отримали комунікацію з Тегерану про те, що іранська сторона не готова прийняти пропозицію Києва щодо переговорів. Річ у тім, що визначення суми є результатом дуже комплексної експертизи, до уваги беруться абсолютно всі обставини справи. Ми щиро сподіваємося, що іранська сторона все ж таки під впливом низки чинників зголоситься якомога швидше розпочати переговорний процес", — повідомляє Єнін.

Заступник очільника МЗС стверджує, що наразі все залежить від політичної волі іранської сторони, та все ж говорити про компенсації зараз ще рано.

Читайте також: Катастрофа «Боїнга» «МАУ»: Постраждалі країни спільно вимагатимуть компенсацій від Ірану

Нагадаємо, вранці 8 січня в Ірані розбився Boeing 737 "Міжнародних авіаліній України", що летів з Тегерана до Києва. Літак був збитий двома ракетами класу "земля - повітря "ЗРК "Тор-М1" російського виробництва. Зенітно-ракетний комплекс належить КВІР.

В авіакатастрофі загинули 11 громадян України - двоє пасажирів і дев'ять членів екіпажу. Крім українців на борту літака перебували громадяни Ірану, Канади, Німеччини, Великої Британії, Швеції та Афганістан: всього 176 осіб.

Спершу Іран заперечував свою причетність до катастрофи, одразу ж заявивши про технічну несправність літака. Однак 11 січня командувач аерокосмічними силами КВІР Амір Алі Хаджизаде взяв на себе всю відповідальність за катастрофу. Згідно з офіційною версією, цивільний борт збили помилково.

Детальніше про справу компенсацій жертвам катастрофи збитого Іраном українського літака МАУ Boeing 737-8KV читайте в статті Володимира Кравченка "Іранська місія".