Після проведення так званого опитування президента Володимира Зеленського тисячі бюлетенів опинились на смітнику.
Світлини стосів паперів оприлюднив у Facebook співробітник Інституту держави і права ім. Корецького НАН України, голова ГО «Українська Україна» Андрій Смолій.
«Зеленському «важлива» ваша думка. Дуже «важливі» 5 запитань. Так важлива, що оцей непотріб просто викинули на смітник», - пише він.
На тих викладених фото, де є можливість роздивитися бюлетені ближче, видно, що вони заповнені, тож про утилізацію невикористаних опитувальних листів не йдеться.
Смолій нагадав, що остаточних результатів опитування немає досі – 26 жовтня були оприлюднені дані за підсумком обробки 74% бюлетенів. На той час голоси тих, хто взяв участь в «опитуванні», розподілились так:
- Чи підтримуєте ви ідею довічного ув’язнення за корупцію в особливо великих розмірах? На нього схвально відповіли 82,97% опитаних.
- Чи підтримуєте ви створення вільної економічної зони на території Донецької та Луганського областей? На нього схвально відповіли 46,70% опитаних.
- Чи підтримуєте ви скорочення кількості народних депутатів до 300? Цю ініціативу підтримують 89,60% тих, хто взяв участь в «опитуванні».
- Чи підтримуєте ви легалізацію канабісу в медичних цілях – для зменшення болю у важких хворих? Цю ініціативу підтримують 64,88% тих, хто взяв участь у так званому опитуванні.
- Чи підтримуєте ви право України на використання безпекових гарантій , визначених Будапештським меморандумом, для відновлення її державного суверенітету й територіальної цілісності. «Так» відповіли 74,12% опитаних.
Водночас деякі питання влада вже почала втілювати в життя. Наприклад, 5 листопада голова українського делегації у Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук оприлюднив «План дій щодо Донбасу», в якому є пункт щодо створення ВЕЗ Донбас.
Зеленському «важлива» ваша думка. Дуже «важливі» 5 запитань. Так важлива, що оцей непотріб просто викинули на смітник....
Опубликовано Андрій Смолій Суббота, 7 ноября 2020 г.
Відповіді виборців на запитання «опитування» фракція президентської партії «Слуга народу» планує використовувати у своїй законотворчості, і почати – з питання скорочення кількості народних депутатів, яке можуть розглянути ще на цій сесії Верховної Ради.
Опитування проводилося одночасно із місцевими виборами 25 жовтня. У Комітеті виборців України відзначили, що процедура проведення всенародного опитування в день голосування не передбачена Виборчим кодексом і грубо суперечить йому.
Президентське «опитування» також критикували як імовірну спробу прихованої агітації за партію влади в день виборів, що заборонено законом. Кількість бюлетенів, які може заповнити один учасник, не обмежувалась, а взяти участь міг навіть іноземець.
13 жовтня Зеленський звернувся до громадян і анонсував проведення 25 жовтня «загальнонаціонального опитування». За його словами, воно повинно стати першим кроком до проведення всеукраїнського референдуму.
Чинного закону про референдум в Україні зараз немає. Відповідний документ, прийнятий за часів Януковича, Конституційний суд визнав таким, що не відповідає Основному закону. А законопроект, ініційований самим Зеленським, «Про народовладдя через всеукраїнський референдум» досі перебуває на розгляді у Верховній Раді.
Ще один президент хоче «почути кожного». Фокус уваги суспільства зрежисовано змістився з місцевих виборів на президентське опитування. Чи вийде у Володимира Зеленського не повторити долю Віктора Януковича, читайте у матеріалі ZN.UA «Vox populi non penis canina est».