UA / RU
Підтримати ZN.ua

Суспільно корисні роботи: чи оплачуються вони під час війни

Роз'яснення дали експерти.

В Україні трудові відносини між працівником та роботодавцем регулюються відповідним законодавством. Деяких осіб під час воєнного стану можуть залучати до суспільно корисних робіт. Фахівці Управління інспекційної діяльності у Запорізькій області Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці розповіли, якою є максимальна оплата за виконання таких робіт.

Оплата суспільно корисних робіт: як вона розраховується

В Україні виплата основної та додаткової заробітної плати за виконання суспільно корисних робіт не може перевищувати півтора розміру мінімальної зарплати, встановленої на дату її нарахування.

Читайте також: Мінімальна зарплата: чи зросте вона з 1 січня

Фахівці пояснили, що 31 жовтня 2023 року набула чинності постанова Кабміну «Про внесення змін до Порядку залучення працездатних осіб до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану».

Так, виплата основної та додаткової зарплати за виконання таких робіт не може перевищувати півтора розміру мінімальної зарплати, що встановлена на дату її нарахування, за повністю виконану місячну чи годинну норму праці, встановлену законодавством.

Тобто з огляду на те, що Закон України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» установив мінімальну заробітну плату 6700 грн на місяць, оплата за виконання суспільно корисних робіт не може перевищувати 10 050 грн.

Але у 2024 році оплата суспільно корисних робіт має зрости, оскільки очікується підвищення мінімальної зарплати.

Нагадаємо, що таке суспільні роботи та кого в Україні до них можуть залучати під час війни.