UA / RU
Підтримати ZN.ua

Суд визнав законним розірвання договору між монастирем УПЦ (МП) і заповідником "Києво-Печерська лавра"

Суд відмовив у задоволенні позовних вимог монастиря.

Господарський суд Києва у середу, 9 серпня, визнав законним розірвання договору, укладеного між Національним заповідником "Києво-Печерська лавра" та  монастирем Свято-Успенською Києво-Печерською Лаврою УПЦ (Московсього патріархату), повідомляє пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики України.

Мова йде про приміщення Нижньої лаври. Суд відмовив у задоволенні позовних вимог монастиря УПЦ МП.

Читайте також: Більшість українців хочуть повного видворення УПЦ МП із Почаївської та Києво-Печерської лавр

"Ця релігійна організація й надалі хотіла користуватися культовими будівлями та іншим майном, що є державною власністю", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 27 грудня 2022 року Міністерство культури та інформаційної політики України не рекомендувало Лаврському заповіднику продовжувати оренду двох соборів у Києво-Печерській лаврі для Української православної церкви Московського патріархату. 

На тлі повномасштабної війни державна влада за згодою громадян посилює контроль над церквою з метою національної безпеки. У фокусі уваги – Українська православна церква Московського патріархату, яка зазнає помітних втрат: матеріальних та нематеріальних. Що ж для українців УПЦ МП – «внутрішні вороги» чи «єдина канонічна церква»? У чому підозрюють та у чому звинувачують цю конфесію? Відповіді на ці запитання шукає Катерина Щоткіна у статті «Доля УПЦ МП: дорога від храму».