UA / RU
Підтримати ZN.ua

Суд відмовився перевіряти на конституційність мораторій на продаж землі

Відповідне подання до Конституційного суду подали 69 народних депутатів.

Конституційний суд України відмовився оцінювати мораторій на продаж землі стосовно того, чи відповідає він Основному закону. Засідання, на якому суд розглянув відповідне подання народних депутатів Верховної Ради, відбулося 1 листопада. Про це повідомила прес-служба Конституційного суду України.

"Постановлено ухвалу Великої палати Конституційного суду України про відмову у відкритті конституційного провадження у справі", - йдеться у повідомленні.

Зазначено, що Велика палата суду розглядала питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за поданням 69 депутатів Верховної Ради. Народні обранці хотіли з'ясувати, чи відповідає Конституції України положення пунктів 14 та 15 розділу 10 "Перехідні положення" Земельного кодексу України". Саме в цих пунктах йдеться про заборону внесення права на земельну частку (пай) до статутних капіталів господарських товариств, а також про заборону купівлі-продажу земельних ділянок.

Нагадаємо, що Верховна Рада 7 грудня 2017 року прийняла в цілому законопроект №7350, який подовжує мораторій на продаж земель сільгосппризначення до 1 січня 2019 року. Група з 55 народних депутатів у лютому 2017 року звернулася до Конституційного суду щодо питання скасування мораторію на продаж земель сільгосппризначення.

У лютому 2018 року Конституційний суд України відмовив у відкритті конституційного провадження про скасування мораторію.

ЄСПЛ наприкінці травня ухвалив рішення про те, що постійне продовження в Україні мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення порушує права людини.

Докладніше про необхідність відкриття земельного ринку читайте у статті Павла Кулинича "Земля в "законі"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".