UA / RU
Підтримати ZN.ua

Суд у справі Бубенчика перенесли через неявку депутатів

Народні депутати, які подали клопотання про взяття активіста Євромайдану на поруки, не з'явилися на засідання.

Суд переніс судове засідання з обрання запобіжного заходу активісту Євромайдану Івану Бубенчику на 17 травня, відповідне рішення в п'ятницю, 27 квітня, оголосив суддя Печерського районного суду Києва Олексій Соколов. Народні депутати, які подали клопотання про взяття на поруки підозрюваного, не з'явилися на засідання.

Суд попросив захист "майданівця" забезпечити присутність депутатів на наступному засіданні. Своєю чергою прокуратура просила застосувати запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту з носінням електронного браслета, передає "Українська правда".

Обвинувачення вважає, що Бубенчик може переховуватися від слідства і суду та знищити або спотворити докази. Адвокати стверджували, що підозра і ризики є необґрунтованими, а докази – неналежними. За їх словами, затримання активіста було незаконним, його належним чином не повідомили про підозру.

Захист також стверджує, що в процесі обшуку зброю було вилучено не у Бубенчика, а у іншої особи. Сам підозрюваний зазначив, що не розуміє, "як можна звинувачувати захисника народу". Відповідаючи журналістам на питання про те, чи носитиме він електронний браслет у разі, якщо суд задовольнить клопотання прокуратури, він відповів, що не стане.

Учасника Революції гідності та АТО Івана Бубенчика затримали 3 квітня у Львівській області, йому повідомили про підозру та доставили до Печерського райсуду Києва для обрання запобіжного заходу.

Прокуратура наполягала на арешті підозрюваного, але судове засідання з обрання запобіжного заходу перенесли.

Бубенчик підозрюється у скоєнні злочинів, передбачених статтею 348 (посягання на життя співробітників правоохоронних органів) та ч.1 статті 263 (незаконне поводження зі зброєю) Кримінального кодексу.

Під час Євромайдану Іван Бубенчик був активістом "9-ї сотні Самооборони". В інтерв'ю, яке увійшло до документального фільму "Злам. Слідами Революції" він заявив, що 20 лютого 2014 року вів вогонь з автомата Калашникова по "беркутівцях" з будівлі консерваторії. Свої дії він пояснив необхідністю зупинити вбивства "майданівців" та змусити "Беркут" відступити. Після виходу фільму Бубенчика допитали в якості свідка.

У лютому 2014 року Верховна Рада прийняла закон про недопущення притягнення до кримінальної відповідальності учасників Революції гідності за їхні дії під час акція протесту в 2013-2014 роках.

Докладніше читайте у статті Анастасії Станко та Ангеліни Корякіної "Амністія: всі вільні, всі винні?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".